Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013
«Κοζάνη: Τόπος να Ζεις» στηρίζει πάλι στο Δήμο Κοζάνης ο ΣΥΡΙΖΑ
Με μεγάλη πλειοψηφία η απόφαση!
.
![syriza1_24.10](/images/stories/Ekloges/2014_Dimot-Per/thumbnails/thumb_syriza1_24.10.jpg)
Σύμφωνα με τα ανεπίσημα αποτελέσματα η πρόταση για στήριξη της Κίνησης έλαβε 42 ψήφους, έναντι 15 ψήφων της πρότασης για τη δημιουργία ενός άλλου, νέου συνδυασμού.
Μόνο μια ψήφο έλαβε η τρίτη πρόταση, του Πολυδεύκη Λιάκου, για στήριξη μεν της Κίνησης, αλλά με επικαιροποιημένη διακήρυξη.
Μόνο μια ψήφο έλαβε η τρίτη πρόταση, του Πολυδεύκη Λιάκου, για στήριξη μεν της Κίνησης, αλλά με επικαιροποιημένη διακήρυξη.
Πλέον, όλα δείχνουν πως ο Λευτέρης Ιωαννίδης θα είναι και πάλι υποψήφιος δήμαρχος Κοζάνης στις εκλογές του ερχόμενου Μαϊου (εκτός εάν αλλάξει κάτι στην πορεία), με τις αποφάσεις της Κίνησης να λαμβάνονται μέσα από συλλογικές διαδικασίες, όπως τονίστηκε σήμερα και στη γενική συνέλευση του ΣΥΡΙΖΑ.
Από το kozanimedia.gr