![286183110 3368567466701386 4340853685100920681 n Αντίγραφο](/images/A-Store2052022/286183110_3368567466701386_4340853685100920681_n_-_Αντίγραφο.jpg)
O Αποστόλης Τεληκωστόγλου (Μακεδονική Δύναμη Κοζάνης), λίγα 24ωρα μετά την 5η θέση στο Γκραν Πρι της Ρώμης, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα -80 κιλά του τουρνουά που έγινε στη Σόφια, ενώ η Θεοπούλα Σαρβανάκη (Ευκαρπίας Άθλησις) ήταν πρώτη στα -62 κιλά.
Οι βαθμοί που κατέκτησε ο Τεληκωστόγλου θα τον βοηθήσουν περαιτέρω στην προσπάθεια που κάνει για απευθείας πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες «Παρίσι 2024», ενώ η Σαρβανάκη εκτός από τους βαθμούς, πήρε και την απευθείας πρόκριση για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα U21.
Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες στη “μαραθώνια” διοργάνωση της Βουλγαρίας.