mikrovalto.gr

5ο Τουρνουά Ποδοσφαίρου 6Χ6 Αγίας Παρασκευής

ΜΗ ΣΕ ΜΕΛΙ – ΚΑΦΕ ΣΤΕΚΙ 3-3 (1-3 στα πέναλτι)

cafst16226 1cafst16226 2

Μετά από αγώνα θρίλερ, η ομάδα του ΚΑΦΕ ΣΤΕΚΙ ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις του αγώνα σε 3-3, κατάφερε να πάρει την πρόκριση στους «4» στη διαδικασία των πέναλτι με 1-3, απέναντι στην καλύτερη για 60 λεπτά (από τα 2Χ35=70’) ομάδα ΜΗ ΣΕ ΜΕΛΙ, στον προημιτελικό του 5ου Τουρνουά Ποδοσφαίρου 6Χ6, στην Αγία Παρασκευή Κοζάνης, την Τετάρτη 22 Ιουνίου 2016.

Η ομάδα ΜΗ ΣΕ ΜΕΛΙ, όπως προαναφέραμε, ήταν καλύτερη μέχρι το 60’, προηγήθηκε με σκορ 3-0 (7’, 17, 52’ φοβερό γκολ), έχασε ευκαιρίες και έχοντας και 2 δοκάρια, φαινόταν ότι θα ήταν η ομάδα που θα περνούσε στην επόμενη φάση. Η κόπωση όμως στα τελευταία λεπτά, καθότι η ομάδα παρουσιάστηκε μόλις με 6 παίκτες, χωρίς αναπληρωματικό που θα έδινε «ανάσες» στους υπόλοιπους, η ατυχία να δεχτούν γκολ στο λεπτό των καθυστερήσεων και η κακή ψυχολογία στη διαδικασία των πέναλτι, τους στέρησαν την πρόκριση, που μάλλον δικαιούνταν περισσότερο.

Από την άλλη πλευρά η ομάδα του ΚΑΦΕ ΣΤΕΚΙ, δεν παρουσίασε καλό πρόσωπο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, κάνοντας πολλά λάθη στην επίθεση, αλλά, έχοντας ψυχικά αποθέματα, έκανε την αντεπίθεση στο τελευταίο 12λεπτο πετυχαίνοντας δυο γκολ στο 59’ και 61’ (Ηλιάδης, Πασχαλίδης) και το τρίτο στο λεπτό των καθυστερήσεων (71’ Δουβαρτζίδης). Στα πέναλτι ήταν πιο ψύχραιμοι και ευστόχησαν στα 3 από τα 5 (Πασχαλίδης, «Ρονάλντο», Μαρκόπουλος), καθότι οι εξουθενωμένοι (σωματικά και ψυχικά) αντίπαλοί τους πέτυχαν μόλις 1 στα 4 (το 5ο δεν είχε νόημα να το εκτελέσουν, τα δυο απέκρουσε ο εξαιρετικός Ζιώγας).

Έτσι μετά το εύστοχο πέναλτι του Μαρκόπουλου, ξέσπασαν σε έξαλλους πανηγυρισμούς, για την «περιπετειώδη» πρόκρισή τους στους «4».

cafst16226 11

Καλή η διαιτησία του Γιώργου Τσούλη, που δέχτηκε τις διαμαρτυρίες των παικτών της ΜΗ ΣΕ ΜΕΛΙ στο 3ο γκολ που δέχτηκαν, υποστηρίζοντας ότι η μπάλα μετά από καταλογισμό φάουλ, παίχτηκε, ενώ υπήρχε παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

cafst16226 3cafst16226 4cafst16226 5cafst16226 6

cafst16226 7cafst16226 8cafst16226 9cafst16226 10

Οι δηλωμένοι παίκτες των δυο ομάδων στο τουρνουά:

ΜΗ ΣΕ ΜΕΛΙ: Δεληγιάννης Νίκος, Σαββίδης Γρηγόρης, Σαββίδης Παύλος, Παπαδόπουλος Δημήτρης, Δινοβίτσης Μίλτος, Συράκος Νίκος, Παπαδόπουλος Ιάκωβος, Αθανασιάδης Γιώργος, Συμελίδης Γιώργος, Σαββίδης Κώστας.

ΚΑΦΕ ΣΤΕΚΙ: Ζιώγας Θωμάς, Μαρκόπουλος Βασίλης, Πασχαλίδης Δημήτρης, Ηλιάδης Κώστας, Μίχος Γιώργος ("Ρονάλντο"), Ηaki Haskasa, Πήττας Δημήτρης, Τσιτσιούρης Μπάμπης, Τζιαναμπέτης Νίκος, Δουβαρτζίδης Σάββας, Χαρισόπουλος Φίλιππας, Δαϊλιάνης Ευθύμης.

Γιατρός αγώνα: Ελένη Κούτσιανου

Νωρίτερα, στον άλλο προημιτελικό της ημέρας, είχαμε τη μεγάλη έκπληξη, αφού η ομάδα της EXPRESS KTEO, από τα μεγάλα φαβορί του τουρνουά, ηττήθηκε από την ομάδα CALCIOPOLIS με σκορ 3-7 και αποκλείστηκε.