«Χρυσός» ο Γρεβενιώτης Μίλτος Τεντόγλου στο Βαλκανικό εφήβων
![tentoglou74](/images/stories_2/diafora_1_3/thumbnails/thumb_tentoglou74.jpg)
...η οποία και του εξασφάλισε το χρυσό μετάλλιο, με τον Τούρκο Γιγκίτ Γεσιλκίσεκ να ακολουθεί στη 2η θέση με επίδοση 7,50 μέτρα, ενώ το χάλκινο μετάλλιο πήρε ο Έλληνας Αθανάσιος Παπαδόπουλος με 7,33 μέτρα.
Επόμενος στόχος του Μίλτου Τεντόγλου είναι το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων, που θα γίνει από τις 19-24 Ιουλίου στο Καζάν της Ρωσίας, ενώ ήδη ο αθλητής της Γυμναστικής Ένωσης Γρεβενών έχει εξασφαλίσει τη συμμετοχή του στην Ολυμπιάδα του Ρίου, με το άλμα στα 8,19 μέτρα που πέτυχε το Μάιο στα Παπαφλέσσια.
ΕΡΤ ΚΟΖΑΝΗΣ