mikrovalto.gr

Τροπαιούχος η ομάδα CALCIOPOLIS  στο Τουρνουά Ποδοσφαίρου 6Χ6 της Αγίας Παρασκευής – Νίκησε στον τελικό την DRINK TEAM με σκορ 3-2 (2 BINTEO - 60 ΦΩΤΟ)

Στον «μικρό» τελικό τα ΑΡΤΟΠΟΙΕΙΑ ΛΑΒΑΝΤΣΙΩΤΗ συνέτριψαν το ΚΑΦΕ ΣΤΕΚΙ με 11-1

teltuagpar16626 1_27

Με τροπαιούχο την ομάδα CALCIOPOLIS, που νίκησε με 3-2 στον τελικό την DRINK TEAM και με πολλές βραβεύσεις, έπεσε η αυλαία του Τουρνουά Ποδοσφαίρου 6Χ6, το βράδυ της Κυριακής 26 Ιουνίου 2016, που διοργάνωσε με απόλυτη επιτυχία ο Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής Κοζάνης, και στο οποίο συμμετείχαν 24 ομάδες.

Στο αγωνιστικό κομμάτι του τελικού, η  CALCIOPOLIS ήταν γενικά καλύτερη και άξιζε τη νίκη, την οποία όμως «ίδρωσε» να κατακτήσει. Κι αυτό γιατί, η μαχητική ομάδα της Αιανής DRINK TEAM προηγήθηκε 2 φορές και έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 1-2, δέχτηκε την ισοφάριση στο 45’, άντεξε μέχρι το 69’ (προτελευταίο λεπτό της συνάντησης) που δέχτηκε το τρίτο γκολ, και στις καθυστερήσεις του αγώνα έχασε τη μεγάλη διπλή ευκαιρία για να ισοφαρίσει, οδηγώντας το παιχνίδι στα πέναλτι, όπου «όλα γίνονταν».

...το ΒΙΝΤΕΟ του τελικού

Για τους νικητές, που κέρδισαν και το χρηματικό έπαθλο των 400 €,  τα γκολ πέτυχαν οι, Γιάννης Φωτιάδης, Παναγιώτης Μπαλίτσας και Κώστας Νάνος και για τους ηττημένους οι, Γιώργος Μαυροδήμος και Ζήσης Νάνος.

Πριν τον αγώνα, παρουσία του προέδρου της ΕΠΣ Κοζάνης Χρήστου Σάββα, τιμήθηκαν για την προσφορά τους στο ποδόσφαιρο οι παλαίμαχοι Κώστας Λαγωνίδης, Κώστας Μαλιούφας και Σωτήρης Μαυροδήμος. Επίσης τιμήθηκαν οι διαιτητές Διονύσης Ζούγρας, Κώστας Πραχάλης και Γιώργος Τσούλης, ενώ εκφράστηκαν ιδιαίτερες ευχαριστίες στη γιατρό των αγώνων Ελένη Κούτσιανου. Ασφαλώς όμως, η πλέον συγκινητική στιγμή της βραδιάς, ήταν η βράβευση των ποδοσφαιριστών της πρώτης ομάδας του Μ.Α.Π.Σ. Αγ. Παρασκευής, που είχε ιδρυθεί το έτος 1981-1982.

teltuagpar16626 11teltuagpar16626 12teltuagpar16626 13

teltuagpar16626 14teltuagpar16626 15teltuagpar16626 16

teltuagpar16626 17teltuagpar16626 18teltuagpar16626 19

teltuagpar16626 20teltuagpar16626 21teltuagpar16626 22

teltuagpar16626 23teltuagpar16626 24teltuagpar16626 25

Με τη λήξη του αγώνα, πέρα από τους παίκτες του τελικού, βραβεύτηκαν ως πολυτιμότερος παίκτης του τουρνουά ο Γιάννης Φωτιάδης της CALCIOPOLIS και ο πρώτος σκόρερ του τουρνουά Γιώργος Σικαλόπουλος της EXPRESS KTEO.