www.mikrovalto.gr

Τυχαία φωτογραφία

Αναζήτηση


8ος Πανελλήνιος Ποδηλατικός Γύρος Λίμνης Πολυφύτου (160 ΦΩΤΟ - ΒΙΝΤΕΟ 18’) Εκτύπωση
Δευτέρα, 17 Ιούνιος 2013 13:46

Δευτέρα 17 Ιουνίου 2013/mikrovalto.gr

8ος Πανελλήνιος Ποδηλατικός Γύρος Λίμνης Πολυφύτου

Νικητές οι …κωπηλάτες πρωταθλητές Απόστολος Γκουντούλας και Αλεξάνδρα Τσιάβου!

8ospodilatserv16.6epik_1ar8ospodilatserv16.6epik_2ar8ospodilatserv16.6epik_3ar

Με τη συμμετοχή 350 ποδηλατών διεξήχθη με επιτυχία την Κυριακή 16 Ιουνίου 2013 ο 8ος Πανελλήνιος Ποδηλατικός Γύρος της Λίμνης Πολυφύτου, στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας Εθελοντή Αιμοδότη.

Νικητές του αγώνα -στους άνδρες και γυναίκες αντίστοιχα- των 50 χλμ αναδείχτηκαν οι ...υπερπρωταθλητές της κωπηλασίας, Απόστολος Γκουντούλας παγκόσμιος πρωταθλητής και Αλεξάνδρα Τσιάβου ολυμπιονίκης στο Λονδίνο το 2012!!!

Η δεκάδα των νικητών στη γενική κατάταξη έχει ως εξής:

1ος Γκουντούλας Απόστολος με χρόνο 1:26:20
2ος Γαρουφαλίδης Νίκος, 1:26:33
3ος Gobel Sylvan, 1:26:40
4ος Ταπίρης Γεώργιος 1:30:40
5ος Αδαμίδης Τάσος, 1:30:55
6ος Γιαμουρίδης Σταύρος, 1:32:05
7ος Πράσσος Γεώργιος 1:32:10
8ος Γύρας Χρήστος, 1:32:12
9ος Τρίμπος Γεώργιος, 1:32:20

10ος Μπαμπούνας Παναγιώτης, 1:33:00

Οι αγώνες περιελάμβαναν επίσης τη διαδρομή των 13χλμ, καθώς και την παιδική διαδρομή-βόλτα εντός της πόλης των Σερβίων.

Στη διαδικασία των απονομών των μεταλλίων, βραβεύτηκε από το δήμο Σερβίων - Βελβεντού η χάλκινη ολυμπιονίκης της κωπηλασίας στην Ολυμπιάδα του Λονδίνου 2012 Αλεξάνδρα Τσιάβου, με τιμητική πλακέτα που της επιδόθηκε από τον δήμαρχο Βασίλη Κωνσταντόπουλο.

...το ΒΙΝΤΕΟ του αγώνα 18΄(εκκινήσεις - πέρασμα Υψηλής Γέφυρας Σερβίων – τερματισμοί – δήλωση νικητή αγώνα Απόστολου Γκουντούλα – απονομές)

Συνδιοργανώθηκε από το Σύλλογο Εθελοντών Αιμοδοτών Περιφέρειας Σερβίων ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ, το δήμο Σερβίων – Βελβεντού και την Π.Ε. Κοζάνης.

...PHOTO-SLIDE 160 φωτογραφίες

Υποστηρίχτηκε από τους Ποδηλάτες Σερβίων, την Ελληνική Ομάδα Διάσωσης, το Σύλλογο Ραδιοερασιτεχνών Κοζάνης, τον Κυνηγετικό Σύλλογο Σερβίων, τον Εμπορικό Σύλλογο Σερβίων, το σύλλογο "Σέρβια Εν Δράσει", το Σύλλογο Γυναικών Σερβίων, το Αστυνομικό Τμήμα Σερβίων, την Τροχαία Κοζάνης, τη ΔΕΗ/ΥΗΣ Πολυφύτου, την Πυροσβεστική Υπηρεσία/Κλιμάκιο Σερβίων κ.α.

Παράλληλα από τον Μορφωτικό Σύλλογο Σερβίων ΤΑ ΚΑΣΤΡΑ, στο χώρο του δημαρχείου Σερβίων λειτούργησε έκθεση ζωγραφικής.

...ο τερματισμός των νικητών Απόστολου Γκουντούλα και Αλεξάνδρας Τσιάβου

8ospodilatiklimnpol16.6.13p_18ospodilatiklimnpol16.6.13p_2

Επιλογή ΦΩΤΟ

8ospodilatiklimnpol16.6.13p_38ospodilatiklimnpol16.6.13p_108ospodilatiklimnpol16.6.13p_158ospodilatiklimnpol16.6.13p_24

8ospodilatiklimnpol16.6.13p_278ospodilatiklimnpol16.6.13p_428ospodilatiklimnpol16.6.13p_528ospodilatiklimnpol16.6.13p_76

8ospodilatiklimnpol16.6.13p_858ospodilatiklimnpol16.6.13p_978ospodilatiklimnpol16.6.13p_1148ospodilatiklimnpol16.6.13p_121

8ospodilatiklimnpol16.6.13p_1228ospodilatiklimnpol16.6.13p_1248ospodilatiklimnpol16.6.13p_1278ospodilatiklimnpol16.6.13p_129

8ospodilatiklimnpol16.6.13p_1348ospodilatiklimnpol16.6.13p_1378ospodilatiklimnpol16.6.13p_1388ospodilatiklimnpol16.6.13p_142

8ospodilatiklimnpol16.6.13p_1478ospodilatiklimnpol16.6.13p_1498ospodilatiklimnpol16.6.13p_1508ospodilatiklimnpol16.6.13p_151

.........

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Πρώτος στους άντρες με χρόνο 1:26:20 τερμάτισε ο πολλές φορές παγκοσμιονικης της κωπηλασίας Αποστόλης Γκουντούλας από τους Ποδηλάτες Σερβίων και στις γυναίκες η χάλκινη ολυμπιονίκης του Λονδίνου στην κωπηλασία Αλεξάνδρα Τσιάβου επίσης από τους Ποδηλάτες Σερβίων με χρόνο 1:56:55 οι οποίοι στα πλαίσια της προετοιμασίας τους έχουν εντάξει και το ποδήλατο στην προπόνηση τους. Δεύτερος στην γενική κατάταξη ήρθε o αθλητής του 4bikes Πτολεμαιδα Γαρουφαλιδης Νικόλαος με χρόνο 1:26:33 και τρίτος ο Gobel Sylvain του Mtb Club Πρέβεζας με χρόνο 1:26:40.στις γυναίκες δεύτερη ήρθε η Σταματιάδου Ιωάννα του 4bikes Πτολεμαιδα με χρόνο 2:09:30 και τρίτη τερμάτισε η Καλογρίτσα Αγγελική με χρόνο 2:30:23.

Στη μικρή διαδρομή και στην κατηγορία 13-16 ετών 1ος τερμάτισε ο Γουγουλάκης Θωμάς με χρόνο 27:10 από το Κιλκίς με 2ο τον Διάφα Νικόλαο  με 29:44 από την Κοζάνη και 3ο τον Κακαλέ Ιωάννη με χρόνο 30:30 από τα Σερβια. Στα κορίτσια 1η τερμάτισε η Σταμούλη Ειρηνη με χρόνο 32:26 με 2η την Βέκιου Κατερίνα με χρόνο 34:09 και 3η ηρθε η Παπαχαρίση Σταυρούλα με χρονο 36:59.Ολες από τα Σερβια. Στην κατηγορια 8-12 πρώτος ήρθε ο Μαλούτας Εμμανουήλ με 32:19, 2ος ήρθε ο Πεκόπουλος-Τσικαρδάνης Ιωάννης με 34:00 και 3ος ο Μακρυγιάννης Γεώργιος με 35:25.Στα κορίτσια 1η τερμάτισε η Μπακανου Χριστινα με 49:17, 2η η Μεντελή Κατερινα με 51:39 και 3η τερμάτισε η Πεκοπούλου-Τσικαρδανη Μαρία   με 57:40.

ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΟΥ 8ΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΥ ΓΥΡΟΥ ΛΙΜΝΗΣ ΠΟΛΥΦΥΤΟΥ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
Γεν. Κατ Χρόνος Νο ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1. 1:26:20  69   ΓΚΟΥΝΤΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
2. 1.26:33  81   ΓΑΡΟΥΦΑΛΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3. 1:26:40  15   GOBEL SYLVAIN
4. 1:30:40  16   ΤΑΠΙΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
5. 1:30:55  27   ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΤΑΣΟΣ
6. 1:32:05  17   ΓΙΑΜΟΥΡΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΩΣ 18
1. 1:36:09  61   ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2. 1:48:00  90  ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
3. 1:48:05 105  ΚΟΥΤΣΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
4. 1:50:48  49  ΣΩΤΗΡΓΙΑΝΙΔΗΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ
5. 1:56:09 135  ΕΛΕΥΘΕΙΑΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
6. 2:28:35  93  ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΘΩΜΑΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 19-29
1.1:26:20 69 ΓΚΟΥΝΤΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
2.1:32:10 01 ΠΡΑΣΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
3.1:36:08 44 ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
4.1:36:25 23 ΠΕΛΑΓΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
5.1:37:12 146 ΠΑΠΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
6.1:38;39 20 ΓΑΛΑΝΟΣ ΛΟΙΖΟΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 30-39
1. 1:30:55 27 ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΤΑΣΟΣ
2. 1:32:12 58 ΓΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
3. 1:33:49 70 ΜΙΧΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
4. 1:35:01 57 ΜΠΡΑΓΙΑΣ ΘΩΜΑΣ
5. 1:35:55 177 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
6. 1:41:32 139 ΡΟΥΣΙΑΔΗΣ ΡΟΥΣΗΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49
1. 1:26:33 81 ΓΑΡΟΥΦΑΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2. 1:26:40 15 GOBEL SYLVAIN
3. 1:30:40 16 ΤΑΠΙΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
4. 1:32:05 17 ΓΙΑΜΟΥΡΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
5. 1:32:20 75 ΤΡΙΜΠΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
6. 1:33:00 67 ΜΠΑΜΠΟΥΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 50-59
1. 1:36:10 164 ΚΥΖΙΡΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
2. 1:37;15 158 ΚΟΥΜΑΓΚΑΣ ΠΕΤΡΟΣ
3. 1:43:10 47 ΜΥΣΤΡΙΟΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
4. 1!47:48 109 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
5. 1:49;15 64 ΝΤΑΟΥΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
6. 1:52:08 120 ΠΕΤΡΑΚΙΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 60+
1. 1:49:23 161 ΠΑΡΙΖΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
1. 1:56:55 33 ΤΣΙΑΒΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
2. 2:09:30 143 ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
3. 2:30:23 72 ΚΑΛΟΓΡΙΤΣΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
4. 2:39:00 142 ΖΕΡΒΑ ΕΛΕΝΗ
5. 2:40:00 87 ΚΑΠΕΤΟΥΡΗ ΒΙΚΤΩΡΙΑ
6. 2:46:28 89 ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

ΤΑ ΠΛΗΡΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ:

https://www.facebook.com/podilates.servion/media_set?set=a.262072567271164.1073741826.100004052686548&type=3
 

Γιώργος Μαστρ.

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack