www.mikrovalto.gr

Τυχαία φωτογραφία

Αναζήτηση


Η συμμετοχή του ΣΔΥ Κοζάνης στο RUN GREECE της Καστοριάς ...& οι συμμετοχές των Μικροβαλτινών Εκτύπωση
Δευτέρα, 27 Μάιος 2013 18:58

Δευτέρα 27 Μαΐου 2013/mikrovalto.gr

Η πολυνίκης συμμετοχή του ΣΔΥ Κοζάνης στο RUN GREECE της Καστοριάς

...& οι συμμετοχές των Μικροβαλτινών

kastoria26.5.13_1kastoria26.5.13_2

Στους γιορτινούς ρυθμούς του RUN GREECE έζησε η πανέμορφη πόλη της Καστοριάς την Κυριακή 26 Μαΐου 2013, με τη συμμετοχή πλέον των 1.000 δρομέων στις διαδρομές του Ημιμαραθώνιου (21χλμ), των 10χλμ, των 5χλμ και της παιδικής διαδρομής των 1000μ.

Και στην Καστοριά επιβεβαιώθηκε η δυναμική παρουσία των αθλητών του Συλλόγου Δρομέων Υγείας Κοζάνης (ΣΔΥΚ) στα δρώμενα της περιοχής και όχι μόνο (μαραθώνιοι Αθήνας – Θεσ/νίκης), τόσο από πλευράς αριθμού συμμετοχών –συνολικά 46, σίγουρα η πολυπληθέστερη συλλογική συμμετοχή με επικεφαλής τον πρόεδρο Δημήτρη Σταθόπουλο-, όσο και από πλευράς επιδόσεων, αφού είχαμε στην πρώτη δεκάδα της κατάταξης δυο (2) αθλητές του ΣΔΥΚ στον ημιμαραθώνιο, τρεις (3) στο δρόμο των 10χλμ και πέντε (5) στο δρόμο των 5χλμ, που κατέκτησαν συνολικά και τέσσερα μετάλλια. Χάλκινο με τον Νεοφώτιστο Νίκο στα 10χλμ ανδρών, αργυρό με τον Καλδέλη Παναγιώτη στα 5χλμ ανδρών, αργυρό με την Πατούρα Φρόσω στα 5 χλμ γυναικών και χάλκινο μετάλλιο με τον Καραχάλιο Κώστα στα 5 χλμ ανδρών.

Τις πρώτες θέσεις στους αγώνες κατέλαβαν αντίστοιχα:

- Στον ημιμαραθώνιο. στους άνδρες ο Τσώλης Βασίλης του ΑΓΣ Ιωαννίνων με χρόνο 1:19:13 και στις γυναίκες η Καραγεωργάκη Βασιλική του ΣΑΠΚ Νεάπολης με χρόνο 1:27:40

- Στο δρόμο των 10 χλμ. στους άνδρες ο Κρέκας Γιάννης του ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ με χρόνο 37:03 και στις γυναίκες η Λιούτα Λαμπρινή με χρόνο 43:06

kastoria26.5.13_3kastoria26.5.13_4

- Στο δρόμο των 5χλμ. στους άνδρες ο Πουρνάρας Γιώργος του ΓΣ Δεσκάτης με χρόνο 18:16 και στις γυναίκες η Τσεκίνη-Μπουδούρη Σόνια με χρόνο 21:09

Κατάταξη δρομέων ΣΔΥΚ στον ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟ (σε 124 τερματίσαντες)

ΚΑΤΑΤΑΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΧΡΟΝΟΣ

4ος

Κουτσιακουτζίδης Κώστας

1:27:18

9ος

Πασσαλίδης Χαράλαμπος

1:29:48

11ος

Δελνιώτης Γιώργος

1:31:19

16ος

Νέστορας Δημήτρης

1:34:18

24ος

Κατσάρας Χρήστος

1:39:46

28ος

Νεστορόπουλος Κώστας

1:41:05

32ος

Γκουτζιομήτρος Κώστας

1:42:39

39ος

Ντάγκας Παναγιώτης

1:45:46

41ος

Τζικανούλας Χρήστος

1:45:43

44ος

Ρούσσος Στάθης

1:46:58

48ος

Κάλφας Χρήστος

1:47:50

78ος

Χατζηπαναγιωτίδης Λεωνίδας

1:56:03

88ος

Καραποναρλίδης Ευτύχης

1:58:40

93ος

Δαβιδόπουλος Χαράλαμπος

2:00:46

94ος

Δαβιδόπουλος Γαβριήλ

2:00:48

104ος

Παπαδημητρίου Γιάννης

2:04:45

112ος

Τζίλιας Αριστοτέλης

2:12:13

113ος

Συριστρατίδης Γιώργος

2:12:15

 

Κατάταξη δρομέων ΣΔΥΚ στα 10χλμ (σε 164 τερματίσαντες)

ΚΑΤΑΤΑΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΧΡΟΝΟΣ

3ος

Νεοφώτιστος Νίκος (χάλκινο μετάλλιο)

38:55

5ος

Νήτσιος Αντώνης

41:41

9ος

Γιαννόπουλος Γιώργος

43:09

13ος

Ιωαννίδης Τηλέμαχος

44:02

17ος

Τζήμκας Θεόδωρος

45:09

22ος

Σταθόπουλος Δημήτρης (πρόεδρος ΣΔΥΚ)

46:10

25ος

Πλιάκης Μανώλης

46:00

29ος

Ισπόγλου Κώστας

46:56

34ος

Θωίδης Γιώργος

48:07

35ος

Θωίδης Δημήτρης

48:33

41ος

Πεσλής Τάσος

48:59

45ος

Παπαστεργίου Αθανάσιος

49:21

46ος

Λουμπουτσκός Δημήτρης

49:30

48ος

Τζέλλος Νίκος

50:30

58ος

Χριστοδούλου Σάββας

52:27

64ος

Δαρδούμπας Σάκης

53:26

67ος

Μπούσμπας Θωμάς

53:51

106ος

Κανούτας Ευάγγελος

1:01:14

151ος

Τριανταφύλλου Χαρίσης

1:18:32

 

Κατάταξη δρομέων ΣΔΥΚ στα 5χλμ (σε 206 τερματίσαντες)

ΓΕΝΙΚΗ

ΚΑΤΑΤ.

ΚΑΤΑΤ.

ΓΥΝ.

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΧΡΟΝΟΣ

2ος

-

Καλδέλης Παναγιώτης (αργυρό μετάλλιο)

18:28

3ος

-

Καραχάλιος Κώστας (χάλκινο μετάλλιο)

20:05

4ος

-

Κιουλτζής Ιωάννης

20:42

5ος

-

Κοτσαγιαννίδης Βαλάντης

20:48

10η

Πατούρα Φρόσω

21:46

12ος

-

Ταραμανής Σταύρος

21:58

13ος

-

Μαλιάγκας Αθανάσιος

23:10

52η

Κοτσαγιαννίδου Ιωάννα-Δήμητρα

30:18

56ος

-

Παπαδημητρίου Σπ. Δημήτρης

30:46

 

Ο αγώνας συνδιοργανώθηκε από την  Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας-Περιφερειακή Ενότητα Καστοριάς  με τη συνεργασία του Δήμου Καστοριάς και τον ΣΕΓΑΣ-ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δυτικής Μακεδονίας, στα πλαίσια του προγράμματος των αγώνων RUN GREECE.

Γιώργος Μαστρ.

(ΦΩTO 1-2: Σ.Δαρδ, 3-4 symvoli.blogspot.gr)

ΥΓ Από τις Μικροβαλτινές συμμετοχές αναφέρουμε τους δρομείς του ΣΔΥΚ Σταθόπουλο Δημήτρη (πρόεδρο του ΣΔΥΚ) και Δαρδούμπα Σάκη στα 10χλμ, καθώς και τον Παπαδημητρίου Σπ. Δημήτρη στα 5χλμ. Επίσης σαν ανεξάρτητος έτρεξε στον ημιμαραθώνιο ο -Μικροβαλτινός, μόνιμος κάτοικος Καστοριάς- Τσάμος Λευτέρης, καταλαμβάνοντας την 50η θέση με χρόνο 1:48:11.

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack