www.mikrovalto.gr

Τυχαία φωτογραφία

Αναζήτηση


Οι 300 της νέας Βουλής Εκτύπωση
Τρίτη, 08 Μάιος 2012 23:15

Τρίτη 8 Μαΐου 2012

Οι 300 της νέας Βουλής

Κοζάνη

ΝΔ: Γιώργος Κασαπίδης
ΠΑΣΟΚ: Πάρις Κουκουλόπουλος
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Ραχήλ Μακρή
ΚΚΕ: Κωνσταντίνος Σταμπολίδης
ΔΗΜΑΡ: Θεoδώρα Τσικαρδάνη

Γρεβενά

ΝΔ: Τιμολέων Κοψαχείλης

Καστοριά

ΝΔ: Μαρία Αντωνίου
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Συμεών Κουμπάνης

Φλώρινα

ΝΔ: Ευστάθιος Κωνσταντινίδης
ΠΑΣΟΚ: Νικόλαος Σαμαράς

 
Υποψήφιος Κόμμα Εκλ. Περιφέρεια
Αβραμοπουλος Δημητριος του Λαμπρου   Νέα Δημοκρατία   Α' Αθηνών
Αθανασιου Αθανασιος (Νασος) του Ευθυμιου   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Αττικής
Αθανασιου Χαραλαμπος του Χριστοφα   Νέα Δημοκρατία   Επικράτεια
Ανδρουλακης Δημητριος (Μιμης) του Γρηγοριου   ΠΑ.ΣΟ.Κ   Β' Αθηνών
Αρβανιτη-Πρεβεζανου Ευγενια του Ανδρεα   Ανεξάρτητοι Ελληνες   Αττικής
Αρβανιτοπουλος Κωνσταντινος του Παναγιωτη   Νέα Δημοκρατία   Α' Πειραιώς
Βαλαβανη Ολγα-Ναντια του Γεωργιου   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Β' Αθηνών
Βαμβακα Ευγενια (Τζενη) του Νικολαου   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Β' Πειραιώς
Βαρβιτσιωτης Μιλτιαδης του Ιωαννη   Νέα Δημοκρατία   Β' Αθηνών
Βλαχος Γεωργιος του Θεοδωρου   Νέα Δημοκρατία   Αττικής
Βοριδης Μαυρουδης (Μακης) του Χρηστου   Νέα Δημοκρατία   Αττικής
Βουδουρης Οδυσσευς-Νικος του Γεωργιου   Δημοκρατική Αριστερά   Β' Αθηνών
Βουλδης Ιωαννης του Θεοδωρου   Λαικός Σύνδεσμος - Χρυσή Αυγή   Α' Αθηνών
Βουλτεψη Σοφια του Ιωαννη   Νέα Δημοκρατία   Β' Αθηνών
Βουτσης Νικολαος του Γεωργιου   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Α' Αθηνών
Γεννηματα Φωτεινη του Γεωργιου   ΠΑ.ΣΟ.Κ   Επικράτεια
Γερμενης Γεωργιος του Σπυριδωνος   Λαικός Σύνδεσμος - Χρυσή Αυγή   Β' Αθηνών
Γεωργιαδης Σπυριδων-Αδωνις του Αθανασιου   Νέα Δημοκρατία   Β' Αθηνών
Γιακουματος Γερασιμος του Χαραλαμπους   Νέα Δημοκρατία   Β' Αθηνών
Γιαννακακη Μαρια του Γεωργιου   Δημοκρατική Αριστερά   Β' Πειραιώς
Γιαννακης Μιχαηλ του Ευαγγελου   Ανεξάρτητοι Ελληνες   Επικράτεια
Γκιοκας Ιωαννης του Χρηστου   Κ.Κ.Ε.   Αττικής
Γλεζος Εμμανουηλ του Νικολαου   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Επικράτεια
Δημαρας Ιωαννης του Νικολαου   Ανεξάρτητοι Ελληνες   Β' Αθηνών
Δημας Πυρρος του Βικτωρος   ΠΑ.ΣΟ.Κ   Επικράτεια
Δουρου Ειρηνη (Ρενα) του Αθανασιου   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Β' Αθηνών
Δραγασακης Ιωαννης του Ανδρεα   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Β' Αθηνών
Δριτσας Θεοδωρος του Παναγιωτη   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Α' Πειραιώς
Ζαρουλια Ελενη του Βασιλειου   Λαικός Σύνδεσμος - Χρυσή Αυγή   Β' Αθηνών
Κακλαμανης Αποστολος του Χρηστου   ΠΑ.ΣΟ.Κ   Β' Αθηνών
Κακλαμανης Νικητας του Μιχαηλ   Νέα Δημοκρατία   Α' Αθηνών
Καμμενος Παναγιωτης του Ηλια   Ανεξάρτητοι Ελληνες   Β' Αθηνών
Κανελλη Γαρυφαλλια (Λιανα) του Χρηστου   Κ.Κ.Ε.   Α' Αθηνών
Καπερναρος Βασιλειος του Ηλια   Ανεξάρτητοι Ελληνες   Β' Αθηνών
Καραμανλη Αννα του Αρκαδιου   Νέα Δημοκρατία   Β' Αθηνών
Κασιδιαρης Ηλιας του Παναγιωτη   Λαικός Σύνδεσμος - Χρυσή Αυγή   Αττικής
Κατσωτης Χρηστος του Περικλη   Κ.Κ.Ε.   Β' Αθηνών
Κεφαλογιαννη Ολγα του Ιωαννη   Νέα Δημοκρατία   Α' Αθηνών
Κικιλιας Βασιλειος του Παναγιωτη   Νέα Δημοκρατία   Α' Αθηνών
Κοντογιαννιδης Παυλος του Χρηστου   Ανεξάρτητοι Ελληνες   Β' Αθηνών
Κουβελης Φωτιος-Φανουριος του Ευαγγελου   Δημοκρατική Αριστερά   Β' Αθηνών
Κουζηλος Νικολαος του Παναγιωτη   Λαικός Σύνδεσμος - Χρυσή Αυγή   Α' Πειραιώς
Κουντουρα Ελενα του Αλεξανδρου   Ανεξάρτητοι Ελληνες   Α' Αθηνών
Κουρακος Ιωαννης του Θωμα   Ανεξάρτητοι Ελληνες   Β' Πειραιώς
Κουρουμπλης Παναγιωτης του Ελευθεριου   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Β' Αθηνών
Κουϊκ Τερενς-Σπενσερ- Νικολαος του Φιλιππα   Ανεξάρτητοι Ελληνες   Επικράτεια
Κροκιδη Λινα του Νικολαου   Κ.Κ.Ε.   Β' Αθηνών
Κωνσταντοπουλου Ζωη του Νικολαου   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Α' Αθηνών
Λαγος Ιωαννης του Ευαγγελου   Λαικός Σύνδεσμος - Χρυσή Αυγή   Β' Πειραιώς
Λαζαριδης Χρυσανθος του Αλεξανδρου   Νέα Δημοκρατία   Επικράτεια
Λαφαζανης Παναγιωτης του Γεωργιου   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Β' Πειραιώς
Λιντζερης Δημητριος του Γεωργιου   ΠΑ.ΣΟ.Κ   Β' Πειραιώς
Λοβερδος Ανδρεας του Νικολαου   ΠΑ.ΣΟ.Κ   Β' Αθηνών
Λυκουδης Σπυριδων του Διονυσιου   Δημοκρατική Αριστερά   Επικράτεια
Μανωλακου Διαμαντω του Εμμανουηλ   Κ.Κ.Ε.   Β' Πειραιώς
Μανωλης Ιωαννης του Γεωργιου   Ανεξάρτητοι Ελληνες   Β' Αθηνών
Μαρτινου Γεωργια του Αθανασιου   Νέα Δημοκρατία   Αττικής
Μελας Παναγιωτης του Ιωαννη   Ανεξάρτητοι Ελληνες   Α' Πειραιώς
Μεϊμαρακης Ευαγγελος-Βασιλειος του Ιωαννη   Νέα Δημοκρατία   Β' Αθηνών
Μηταρακης Παναγιωτης (Νοτης) του Αντωνιου   Νέα Δημοκρατία   Α' Αθηνών
Μητροπουλος Αλεξιος του Παναγιωτη   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Αττικής
Μητσοτακης Κυριακος του Κωνσταντινου   Νέα Δημοκρατία   Β' Αθηνών
Μιχαλολιακος Νικολαος του Γεωργιου   Λαικός Σύνδεσμος - Χρυσή Αυγή   Α' Αθηνών
Μιχαλολιακος Νικολαος του Γωργιου   Λαικός Σύνδεσμος - Χρυσή Αυγή   Β' Αθηνών
Μιχελακης Ιωαννης του Σπυριδωνος   Νέα Δημοκρατία   Επικράτεια
Μπουρας Αθανασιος του Κωνσταντινου   Νέα Δημοκρατία   Αττικής
Ντινοπουλος Αργυρης του Βασιλειου   Νέα Δημοκρατία   Β' Αθηνών
Οικονομου Βασιλειος του Αθανασιου   Δημοκρατική Αριστερά   Αττικής
Παναγιωτοπουλος Παναγιωτης (Πανος) του Παναγιωτη   Νέα Δημοκρατία   Β' Αθηνών
Πανουσης Ιωαννης του Αποστολου   Δημοκρατική Αριστερά   Α' Αθηνών
Παντελακη Ελπιδα του Αντωνιου   Κ.Κ.Ε.   Α' Πειραιώς
Παπαδημουλης Δημητριος του Χριστοδουλου   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Β' Αθηνών
Παπαθανασιου Γιαννης του Δημητριου   Νέα Δημοκρατία   Β' Αθηνών
Παπακωστα-Σιδηροπουλου Αικατερινη του Αγγελου   Νέα Δημοκρατία   Β' Αθηνών
Παπαρηγα Αλεξανδρα του Νικολαου   Κ.Κ.Ε.   Β' Αθηνών
Παππας Χρηστος του Ηλια   Λαικός Σύνδεσμος - Χρυσή Αυγή   Επικράτεια
Παυλοπουλος Προκοπιος του Βασιλειου   Νέα Δημοκρατία   Α' Αθηνών
Παφιλης Αθανασιος του Σπυριδωνος   Κ.Κ.Ε.   Επικράτεια
Πιπιλη Φωτεινη του Ανδρεα   Νέα Δημοκρατία   Α' Αθηνών
Πολυδωρας Βυρων του Γεωργιου   Νέα Δημοκρατία   Β' Αθηνών
Ρεπουση Μαρια του Βασιλειου   Δημοκρατική Αριστερά   Α' Πειραιώς
Σακοραφα Σοφια του Ηλια   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Β' Αθηνών
Σκανδαλιδης Κωνσταντινος του Γεωργιου   ΠΑ.ΣΟ.Κ   Α' Αθηνών
Σπηλιωτοπουλος Αριστοβουλος (Αρης) του Ελευθεριου   Νέα Δημοκρατία   Β' Αθηνών
Στρατουλης Δημητριος του Ιωαννη   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Β' Αθηνών
Τατσοπουλος Πετρος-Γεωργιος του Ευαγγελου   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Β' Αθηνών
Τραγακης Ιωαννης του Παναγιωτη   Νέα Δημοκρατία   Β' Πειραιώς
Τσακαλωτος Ευκλειδης του Στεφανου   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Β' Αθηνών
Τσιπρας Αλεξιος του Παυλου   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Α' Αθηνών
Φωτιου Θεανω του Βασιλειου   ΣΥΡΙΖΑ Ενωτικό κοινωνικό μέτωπο   Επικράτεια
Χαλβατζης Σπυριδων του Εμμανουηλ   Κ.Κ.Ε.   Β' Αθηνών
Χατζηδακης Κωνσταντινος (Κωστης) του Ιωαννη   Νέα Δημοκρατία   Β' Αθηνών
Χαϊκαλης Παυλος του Γεωργιου   Ανεξάρτητοι Ελληνες   Αττικής
Χριστοφιλοπουλου Παρασκευη (Ευη) Συζ. Δημητριου   ΠΑ.ΣΟ.Κ   Αττικής
Χρυσοχοϊδης Μιχαηλ του Βασιλειου   ΠΑ.ΣΟ.Κ   Β' Αθηνών
Ψαριανος Γρηγοριος του Νικολαου   Δημοκρατική Αριστερά   Β' Αθηνών
Ψυχαρης Ανδρεας του Σταυρου   Νέα Δημοκρατία   Α' Αθηνών
.
Α' Θεσσαλονίκης
(με καταμετρημένους τους σταυρούς περίπου στα μισά εκλογικά τμήματα)

ΣΥΡΙΖΑ: Τάσος Κουράκης, Ιωάννα Γαϊτάνη, Γιάννης Αμανατίδης.
ΝΔ: Κώστας Καραμανλής, Κώστας Γκιουλέκας, Σταύρος Καλαφάτης, Γιάννης Ιωαννίδης, Ελενα Ράπτη και Γιώργος Ορφανός.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Χάρης Αηδονόπουλος, Χρυσούλα Γιαταγάνα.
ΠΑΣΟΚ: Ευάγγελος Βενιζέλος.
ΚΚΕ: Γιάννης Ζιώγας, Θεοδόσης Κωνσταντινίδης.
Χρυσή Αυγή: Αντώνης Γρέγος.
Δημοκρατική Αριστερά: Ασημίνα Ξηροτύρη.

Β' Θεσσαλονίκης
(με καταμετρημένα τα τρία πέμπτα των εκλογικών τμημάτων)

ΝΔ: Θόδωρος Καράογλου.
ΣΥΡΙΖΑ: Λίτσα Αμανατίδου.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Απόστολος Χαρουπάκης.
ΠΑΣΟΚ: Χάρης Τσιόκας.
ΚΚΕ: Ελένη Γερασιμίδου.
Χρυσή Αυγή: Πολύβιος Ζησιμόπουλος.
ΔΗΜΑΡ: Αικατερίνη Μάρκου.

Ημαθία

ΠΑΣΟΚ: Αγγελος Τόλκας.
ΣΥΡΙΖΑ: Ξανθίππη Καρανίκα.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Κώστας Γιοβανόπουλος.
ΚΚΕ: Ιωάννα Σοφρόνωφ.

Κιλκίς

ΝΔ: Γιώργος Γεωργαντάς.
ΠΑΣΟΚ: Θόδωρος Παραστατίδης.
ΣΥΡΙΖΑ: Ειρήνη Αγαθοπούλου.

Πέλλα

ΝΔ: Γιώργος Καρασμάνης, Αλκιβιάδης Νουσηκύρου.
ΠΑΣΟΚ: Θεοδώρα Τζάκρη
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Αθανάσιος Γραμματικόπουλος.

Πιερία

ΝΔ: Κώστας Κουκοδήμος, Γιώργος Κωνσταντόπουλος, Δημήτριος Χριστογιάννης.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Ευγένιος Παπαδόπουλος.

Σέρρες

ΝΔ: Μενέλαος Βλάχβενης, Φωτεινή Αραμπατζή, Θεοφάνης Λεονταρίδης.
ΠΑΣΟΚ: Μάρκος Μπόλαρης.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Μαρία Κόλλια.
Χρυσή Αυγή: Νικήτας Σιώνης.
ΔΗΜΑΡ: Ευάγγελος Φωτίου.

Χαλκιδική

ΝΔ: Ευθύμιος Καρανάσιος.
ΠΑΣΟΚ: Γιάννης Δριβελέγκας.
ΣΥΡΙΖΑ: Αικατερίνη Ιγγλέζη.

Ροδόπη

ΝΔ: Ευριπίδης Στυλιανίδης
ΣΥΡΙΖΑ: Αϊχάν Καραγιουσούφ.
ΠΑΣΟΚ: Αχμέτ Χατζηοσμάν

Ξάνθη

ΠΑΣΟΚ: Δημήτρης Σαλτούρος
ΝΔ: Αλέξανδρος Κοντός
ΣΥΡΙΖΑ: Χουσεΐν Ζεϊμπέκ

Εβρος

ΝΔ: Κυριάκος Γεροντόπουλος, Αλέξανδρος Δερμετζόπουλος.
ΠΑΣΟΚ: Γιώργος Ντόλιος.
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Μαρίνος Ουζουνίδης (εκτός κι αν επιλέξει την έδρα ο Πάνος Καμμένος).

Λάρισα

ΝΔ: Μάξιμος Χαρακόπουλος, Χρήστος Κέλλας.
ΣΥΡΙΖΑ: Ηρώ Διώτη.
ΠΑΣΟΚ: Φίλιππος Σαχινίδης.
ΚΚΕ: Γιώργος Λαμπρούλης.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Χρήστος Ζώης.
Δημοκρατική Αριστερά: Θωμάς Ψύρρας.
Χρυσή Αυγή: Χρυσοβαλάντης Αλεξόπουλος

Μαγνησία

ΝΔ: Αθανάσιος Νάκος.
ΚΚΕ: Απόστολος Νάννος.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Μαρίνα Χρυσοβελώνη.
Χρυσή Αυγή: Παναγιώτης Ηλιόπουλος

Καρδίτσα

ΝΔ: Κώστας Τσιάρας, Ασημίνα Σκόνδρα, Σπύρος Ταλιαδούρος.
ΣΥΡΙΖΑ: Νίκος Μιχαλάκης,
ΚΚΕ: Βαγγέλης Μπούτας.

Τρίκαλα

ΝΔ: Ηλίας Βλαχογιάννης, Κώστας Σκρέκας
ΠΑΣΟΚ: Γιώργος Οικονόμου
ΚΚΕ: Αχιλλέας Κανταρτζής
Δημοκρατική Αριστερά: Γιώργος Κυρίτσης

Ιωαννίνα

ΝΔ: Κώστας Τασούλας, Σταύρος Καλογιάννης.
ΠΑΣΟΚ: Μιχάλης Κασσής.
ΣΥΡΙΖΑ: Χρήστος Μαντάς.
ΚΚΕ: Νίκος Εξαρχος.

Θεσπρωτία

ΝΔ: Αντώνης Μπέζας.

Αρτα

ΝΔ: Γιώργος Στύλιος.
ΠΑΣΟΚ: Χρήστος Γκόκας.
ΣΥΡΙΖΑ: Ολγα Γεροβασίλη.

Πρέβεζα

ΝΔ: Δημήτρης Τσουμάνης.
ΠΑΣΟΚ: Βασίλης Ιωάννου

Αιτωλοακαρνανία

ΝΔ: Μάριος Σαλμάς, Κων/νος Καραγκούνης.
ΠΑΣΟΚ: Θανάσης Μωραίτης.
ΣΥΡΙΖΑ: Γιώργος Βαρεμένος.
ΚΚΕ: Νικόλαος Μωραΐτης.
ΔΗΜΑΡ: Φώτης Κουβέλης (ή Νίκη Φούντα).
Χρυσή Αυγή: Κων/νος Μπαρμπαρούσης.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Δημήτρης Σταμάτης.

Αχαΐα

ΝΔ: Αθανάσιος Νταβλούρος, Νικόλαος Νικολόπουλος.
ΣΥΡΙΖΑ: Αλέξης Τσίπρας, Μαρία Κανελλοπούλου.
ΠΑΣΟΚ: Γιώργος Παπανδρέου.
ΔΗΜΑΡ: Νίκος Τσούκαλης.
ΚΚΕ: Νικόλαος Καραθανασόπουλος.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Γεώργιος Νταβρής (ακολουθεί με 120 ψήφους λιγότερους η Σπυριδούλα Αναγνωστοπούλου).
Χρυσή Αυγή: Μιχαήλ Αβράμης.

Ηλεία

ΝΔ: Κων/νος Τζαβάρας, Διονυσία-Θεοδώρα Αυγερινοπούλου.
ΣΥΡΙΖΑ: Ευσταθία Γεωργοπούλου-Σαλτάρη.
ΠΑΣΟΚ: Γιάννης Κουτσούκος.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Ιωάννης Κωνσταντόπουλος.
Χρυσή Αυγή: Νικόλαος Κρέσπης.

Φθιώτιδα

ΝΔ: Χρήστος Σταϊκούρας.
ΠΑΣΟΚ: Νίκος Τσώνης.
ΣΥΡΙΖΑ: Βασίλης Κυριακάκης.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Θόδωρος Χειμάρας.
Χρυσή Αυγή: Απόστολος Γκλέτσος.

Ευρυτανία

ΝΔ: Κώστας Κοντογεώργος.

Φωκίδα

ΝΔ: Ασπασία Μανδρέκα.

Βοιωτία

ΝΔ: Γιάννης Καράμπελας, Ανδρέας Κουτσούμπας, Βαγγέλης Μπασιάκος.
ΣΥΡΙΖΑ: Γιάννης Στάθας.

Εύβοια

ΣΥΡΙΖΑ: Βαγγέλης Αποστόλου.
ΠΑΣΟΚ: Συμεών Κεδίκογλου.
ΚΚΕ: Γιώργος Μαρίνος.
ΔΗΜΑΡ: Δημήτρης Αναγνωστάκης.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Κώστας Μαρκόπουλος.
Χρυσή Αυγή: Νικόλαος Μίχος.

Δωδεκάνησα

ΝΔ: Βασίλης Υψηλάντης, Εμμανουήλ Κονσόλας, Ιωάννης Παπάς.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Τσαμπίκα (Μίκα) Ιατρίδη.
ΠΑΣΟΚ: Δημήτρης Κρεμαστινός.

Κυκλάδες

ΝΔ: Ιωάννης Βρούτσης.
ΣΥΡΙΖΑ: Νίκος Συρμαλένιος.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Μάριος Βουτσίνος

Λέσβος-Λήμνος

ΝΔ: Παύλος Βογιατζής.
ΚΚΕ: Δημήτρης Καραγιάννης.
ΣΥΡΙΖΑ: Ιωάννης Ζερδελής.

Σάμος

ΚΚΕ: Δημήτρης Μαυρατζώτης.

Χίου

ΝΔ: Κων/νος Μουσουρούλης.
ΠΑΣΟΚ: Κων/νος Τριαντάφυλλος.

Κεφαλληνία-Ιθάκη

ΣΥΡΙΖΑ: Αφροδίτη Θεοπεφτάτου.

Κέρκυρα

ΣΥΡΙΖΑ: Στέφανος Σαμοΐλης.
ΚΚΕ: Μπάμπης Χαραλάμπους.
ΝΔ: Νίκος Δένδιας (προηγείτο κατά μικρό αριθμό σταυρών του συνυποψηφίου του Στέφανου Γκίκα)

Λευκάδα

ΝΔ: Θοδωρής Σολδάτος

Ζάκυνθος

ΝΔ: Διονύσης Γάσπαρος

Χανιά

ΝΔ: Μανούσος Βολουδάκης, Κυριάκος Βιρβιδάκης, Κώστας Γύπαρης.
ΣΥΡΙΖΑ: Γιώργος Σταθάκης.

Ρέθυμνο

ΠΑΣΟΚ: Μανώλης Οθωνας.
ΣΥΡΙΖΑ: Ανδρέας Ξανθός.

Ηράκλειο

ΝΔ: Μανώλης Κεφαλογιάννης, Μάξιμος Σενετάκης, Γιώργος Δεικτάκης.
ΠΑΣΟΚ: Βασίλης Κεγκέρογλου.
ΣΥΡΙΖΑ: Μιχάλης Κριτσωτάκης.
ΔΗΜΑΡ: Γιάννης Μιχελογιαννάκης.
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Μαρία Νότη.
ΚΚΕ: Μανώλης Συντιχάκης

Λασίθι

ΠΑΣΟΚ: Μιχάλης Καρχιμάκης.
ΝΔ: Γιάννης Πλακιωτάκης.

Μεσσηνία

ΝΔ: Ιωάννης Λαμπρόπουλος, Δημήτρης Σαμπαζιώτης (δεν θα εκλεγεί αν επιλέξει την έδρα ο Αντώνης Σαμαράς).
ΠΑΣΟΚ: Νάντια Γιαννακοπούλου.
ΣΥΡΙΖΑ: Θανάσης Πετράκος.
Χρυσή Αυγή: Δημήτρης Κουκούτσης

Αργολίδα

ΝΔ: Γιάννης Ανδριανός.
ΠΑΣΟΚ: Γιάννης Μανιάτης.
ΣΥΡΙΖΑ: Δημήτρης Κοδέλας.

Λακωνία

ΝΔ: Θανάσης Δαβάκης.
ΠΑΣΟΚ: Λεωνίδας Γρηγοράκος.
ΣΥΡΙΖΑ: Σταύρος Αραχωβίτης.

Αρκαδία

ΝΔ: Ανδρέας Λυκουρέντζος.
ΠΑΣΟΚ: Οδυσσέας Κωνσταντινόπουλος.
ΣΥΡΙΖΑ: Κώστας Ζαχαριάς.

Κορινθία
ΝΔ: Νίκος Ταγαράς, Χρήστος Δήμας.

ΣΥΡΙΖΑ: Μαρία Θελερίτη.
Χρυσή Αυγή: Ευστάθιος Μπούκουρας.

eklogika

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack