...που διοργανώθηκε από την ΠΕΑΕΑ-ΔΣΕ Παράρτημα Κοζάνης και την ΚΟ Καμβουνίων του ΚΚΕ, στο μνημείο Πεσόντων στη θέση Σταυρός μεταξύ Τρανοβάλτου και Μικροβάλτου, την Κυριακή 16 Αυγούστου 2020.
Παρουσία αρκετού κόσμου και τηρουμένων των αποστάσεων για την αποφυγή διασποράς του κορωνοϊού, εκφωνήθηκε η κεντρική ομιλία από τον Νίκο Γεωργακόπουλο, μέλος της Επιτροπής Περιοχής Δυτικής Μακεδονίας του ΚΚΕ και η εκδήλωση έκλεισε με το προσκλητήριο νεκρών.
mikrovalto.gr