![56897054 10217461100494887 79](/images/stories_2/diafora_000003/56897054_10217461100494887_79.jpg)
...για τα προβλήματα που προκλήθηκαν από την κύρωση των δασικών χαρτών στην Τ.Κ Λιβαδερού και στην Τ.Κ Άκρης, διότι ένα μεγάλο κομμάτι της έκτασης του Λιβαδερού ανήκει γεωγραφικά στην Θεσσαλία και γιατί τα ίδια προβλήματα αντιμετωπίζουν και οι κάτοικοι της Τ.Κ Ακρης.
Στην συνάντηση τα μέλη της επιτροπής υπέβαλαν υπόμνημα προς τον Κο Περιφερειάρχη τονίζοντας πως τα προβλήματα που δημιουργήθηκαν είναι πολύ σοβαρά. Ο κ. Περιφερειάρχης μελέτησε το υπόμνημα και υποσχέθηκε ότι θα υπάρξει συνεργασία για την επίλυση των προβλημάτων.
Μετά το τέλος της συνάντησης ακολούθησε συνάντηση με τον Προϊστάμενο και στελέχη της διεύθυνσης Πολιτικής γής Θεσσαλίας.
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ