![sv20160728 101553](/images/stories_2/diafora_1_4/thumbnails/thumb_sv20160728_101553.jpg)
...το οποίο όμως είχε ουσιαστικά καταστραφεί ενώ μία απλή αποκατάσταση με νέα στρώση ασφάλτου δεν θα έλυνε το πρόβλημα που προέκυπτε από τα όμβρια ύδατα. Πραγματοποιήθηκε η ριζική ανακατασκευή του που είχε ως αποτέλεσμα την υψομετρική ανύψωση της τελικής επιφάνειας του αγωνιστικού χώρου και τη δημιουργία κατάλληλων αποστραγγιστικών συνθηκών.
Η μελέτη του έργου υλοποιήθηκε από την Τεχνική Υπηρεσία του Δήμου Σερβίων – Βελβεντού, η κατασκευή του χρηματοδοτήθηκε από το ΄΄Ε.Α.Π. 2012 – 2016΄΄ και δημοπρατήθηκε τον Νοέμβριο του 2015 (τελικό κόστος έργου 23.309€) με τις εργασίες να ξεκινούν τον περασμένο Μάρτιο.
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΗΜΟΥ ΣΕΡΒΙΩΝ - ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ