Πρωταθλητής Ευρώπης αναδείχτηκε ο αθλητής του Ναυτικού Ομίλου Κοζάνης με τα χρώματα της Εθνικής Ελλάδος, Παναγιώτης Μακρυγιάννης με καταγωγή από το Πλατανόρευμα, ο οποίος κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στον τελικό του «σκιφ», με χρόνο 7:13:55 και μάλιστα με σχετική άνεση, στην κατηγορία Κ19!
Αθλητικά Δρώμενα/Αγώνες Δρόμου
Πρωταθλητής Ευρώπης στην κατηγορία Κ19 ο Παναγιώτης Μακρυγιάννης του Ναυτικού Ομίλου Κοζάνης!
Προσθήκη σχολίου