www.mikrovalto.gr

Τυχαία φωτογραφία

Αναζήτηση


Αποτελέσματα αγωνισμάτων της 1ης Μαθητιάδας Δυτικής Μακεδονίας Εκτύπωση
Τρίτη, 12 Απρίλιος 2016 19:38

Αποτελέσματα αγωνισμάτων της 1ης Μαθητιάδας Δυτικής Μακεδονίας

math16412Στα πλαίσια των δράσεων των Παραολυμπιακών Αθλημάτων μετείχαν αρκετοί μαθητές από σχολεία της Δυτικής Μακεδονίας, οι οποίοι βίωσαν τη χαρά του «ευ αγωνίζεσθαι» και διακρίθηκαν όλοι οι συμμετέχοντες, αποδεικνύοντας πως η δύναμη της ψυχής και της θέλησης είναι το πιο σημαντικό σε όλους τους αγώνες.

Αγώνισμα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ατομικό Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Ζορμπάς Ξενοφών 8ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Παπαστέργιος Βασίλειος 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Ιορδανίδης Χαράλαμπος 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ατομικό Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Μήλιου Γεωργία 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Νεδέλκου Φλώρα 3ο Γυμνάσιο Φλώρινας
3η θέση Παυλίδου Ελένη 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Διπλό Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Αντωνίου Κων/νος – Αραβιάδης Ορέστης 1ο Γυμνάσιο Φλώρινας
2η θέση Πάϊκος Δημήτριος – Τεντοκάλης Χριστόφορος Μουσικό Γυμνάσιο Σιάτιστας
3η θέση Μαρκόπουλος Σταύρος – Μαυρουδής Ευάγγελος 3ο Γυμνάσιο Φλώρινας

Αγώνισμα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Διπλό Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Τριανταφύλλου Ευμορφία – Πατίζη Ελευθερία 2ο Γυμνάσιο Φλώρινας
2η θέση Διδασκάλου Άννα – Μήλιου Γεωργία 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση  

Αγώνισμα: Ρυθμική Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Μπάλλα Παναγιώτα (κορδέλα) και Συλλίρη Αντιγόνη (μπάλα) 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης και 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης αντίστοιχα
2η θέση Μανιό Ευριδίκη (κορδέλα) και Γκόρου Φωτεινή (κορδέλα και στεφάνι) 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης και 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης αντίστοιχα
3η θέση Ζιαζιά Νεφέλη (κορδέλα) 8ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Ενόργανη Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Σάλτα – Πουπνάρα Μυρτώ 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Γκόρου Φωτεινή 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Τσιγαρίδα Ραφαηλία 2ο Γυμν. Άργους Ορεστικού

Αγώνισμα: Κολύμβηση Αγοριών 25μ. ελεύθερο

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Μιχαλόπουλος Πέτρος 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Μπαντής Ιωάννης 4ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Κουπτσίδης Νικόλαος 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών

Αγώνισμα: Κολύμβηση Κοριτσιών 25μ. ελεύθερο

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Αννουλίδου Μαρία 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Τσαπανίδου Αθανασία 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Μπλαζομύτη Αικατερίνη 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών

Αγώνισμα: Κολύμβηση Αγοριών 25μ. ύπτιο

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Γκούμας Αθανάσιος 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Πασιάκος Χρήστος 4ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση  

Αγώνισμα: Κολύμβηση Κοριτσιών 25μ. ύπτιο

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Τσαταλμπασίδου Κασσιανή 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Παπανικολάου Νικολέτα 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών
3η θέση Καλημέρη Βάϊα 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Κολύμβηση Κοριτσιών 25μ. πρόσθιο

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Μπίκου Ειρήνη 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Αμαξοπούλου Μαρία 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Παρασκευά Σοφία 4ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Κολύμβηση Κοριτσιών 25μ. πεταλούδα

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Ευθυμιάδου Μαλαματή 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Συνδουκά Γεωργία 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση  

Αγώνισμα: Κολύμβηση Αγοριών 50μ. ελεύθερο

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Τσιούρας Χρήστος 2ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Παπαδόπουλος Μάρκος Μουσικό Σιάτιστας
3η θέση Ανδρεάδης Ηλίας Γυμνάσιο Ανατολικού Πτολ/δας

Αγώνισμα: Κολύμβηση Κοριτσιών 50μ. ελεύθερο

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Παπαγιάννη Γεωργία 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Τασιοπούλου Ευαγγελία 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Γιάτσιου Δέσποινα 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών

Αγώνισμα: Κολύμβηση Αγοριών 50μ. ύπτιο

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Παπουτσής Κων/νος 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Τσαγγαδούρας Αντώνιος 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση  

Αγώνισμα: Κολύμβηση Κοριτσιών 50μ. ύπτιο

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Μπομπόρη Μαρία 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Νατσιού Δήμητρα 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση  

Αγώνισμα: Κολύμβηση Αγοριών 50μ. πρόσθιο

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Χασιώτης Βασίλειος 2ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Τσαγγαρλής Εμμανουήλ 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση  

Αγώνισμα: Κολύμβηση Κοριτσιών 50μ. πρόσθιο

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Γουλιού Βάϊα 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Μαυροματίδου Δέσποινα Γυμνάσιο Καπνοχωρίου
3η θέση Τσακιλτσίδου Πηνελόπη 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Κολύμβηση Αγοριών 50μ. πεταλούδα

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Λούσιος Παύλος 4ο Γυμνάσιο Πτολ/δας
2η θέση Σιώπης Ιωάννης 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Κοντάκης Δημήτριος 4ο Γυμνάσιο Πτολ/δας

Αγώνισμα: Κολύμβηση Κοριτσιών 50μ. πεταλούδα

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Διάφα Στέλλα 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Κυριακίδου Σόφη 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση  

Αγώνισμα: Κολύμβηση Κοριτσιών 4Χ25μ. ελεύθερο

Α/Α Σχολείο
1η θέση 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Πετοσφαίριση Αγοριών

Α/Α Σχολείο
1η θέση Γυμν. Αναρράχης – Εμπορίου
2η θέση Γυμνάσιο Σιάτιστας
3η θέση

Αγώνισμα: Πετοσφαίριση Κοριτσιών

Α/Α Σχολείο
1η θέση 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών
2η θέση 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών
3η θέση 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Καλαθοσφαίριση Αγοριών

Α/Α Σχολείο
1η θέση 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση 2ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Καλαθοσφαίριση Κοριτσιών

Α/Α Σχολείο
1η θέση 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών
2η θέση 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών
3η θέση Γυμνάσιο Σερβίων Κοζάνης

Αγώνισμα: Χειροσφαίριση Αγοριών

Α/Α Σχολείο
1η θέση Γυμνάσιο Αμυνταίου
2η θέση 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Μουσικό Γυμνάσιο Αμυνταίου

Αγώνισμα: Χειροσφαίριση Κοριτσιών

Α/Α Σχολείο
1η θέση 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Μουσικό Γυμνάσιο Αμυνταίου

Αγώνισμα: Ποδόσφαιρο Αγοριών

Α/Α Σχολείο
1η θέση 1ο Γυμνάσιο Φλώρινας
2η θέση 8ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών

Αγώνισμα: Ποδηλασία Βουνού Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Φαρμάκης Ευάγγελος 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών
2η θέση Μασμανίδης Αλέξανδρος 2ο Γυμν. Άργους Ορεστικού
3η θέση Σιώμος Δημήτριος 1ο Γυμν. Άργους Ορεστικού

Αγώνισμα: Ποδηλασία Βουνού Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Γιωτοπούλου Θωμαή 1ο Γυμν. Άργους Ορεστικού
2η θέση Πλιάτσιου Θεοδώρα Γυμνάσιο Κρόκου
3η θέση Αναγνωστοπούλου Ελισάβετ 1ο Γυμν. Άργους Ορεστικού

Αγώνισμα: Τέννις Αγοριών μονό

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Χασιώτης Γεώργιος 4ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Παπαστέργιος Βασίλειος 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Μανιός Νικόλαος 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Τέννις Κοριτσιών μονό

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Χασιώτη Γλυκερία 4ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Θεοχάρη Ελένη Γυμνάσιο Δεσκάτης
3η θέση Μαγκούφη Δέσποινα Γυμνάσιο Δεσκάτης

Αγώνισμα: Τέννις Αγοριών διπλό

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Παπαθανασίου Χρυσόστομος – Χασιώτης Γεώργιος 4ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Κουπτσίδης Νικόλαος – Παπαθανασίου Δημήτριος 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών
3η θέση Μαλέτσκος Ιωάννης – Παπαστέργιος Βαίλειος 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Τέννις Κοριτσιών διπλό

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Θεοχάρη Ελένη – Καραστέργιου Ελένη Γυμνάσιο Δεσκάτης
2η θέση Κατσάρα Φωτεινή – Παπαγεωργίου Αποστολία 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Κουκουτάρη Άννα Μαρία – Χασιώτη Γλυκερία 4ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Ξιφασκία Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Καλυβιάνος Γεώργιος 2ο Γυμνάσιο Φλώρινας
2η θέση Παπαχαρισίου Ζήσης Γυμνάσιο Κρόκου
3η θέση  

Αγώνισμα: Ξιφασκία Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Βαμβακά Μαρία 1ο Γυμνάσιο Φλώρινας
2η θέση Βλαχοπούλου Μαρία 1ο Γυμνάσιο Φλώρινας
3η θέση Ματιάκη Κων/να – Συγγελάκη Αντιγόνη 6ο Γυμν. Κοζάνης και 3ο Γυμν. Φλώρινας αντίστοιχα

Αγώνισμα: Τοξοβολία Αγοριών ατομικό

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Χρηστίδης Παναγιώτης 4ο Γυμνάσιο Πτολ/δας
2η θέση Τερζίδης Πέτρος 1ο Γυμν. Άργους Ορεστικού
3η θέση Κοντός Παντελής 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Τοξοβολία Κοριτσιών ατομικό

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Αντωνιάδη Θεοδώρα 1ο Γυμν. Άργους Ορεστικού
2η θέση Τούνη Ειρήνη Γυμνάσιο Αναρράχης – Εμπορίου
3η θέση Πλιάτσιου Θεοδώρα Γυμνάσιο Κρόκου

Αγώνισμα: Τοξοβολία Αγοριών ομαδικό

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Τούνης Ιωάννης – Χαλκιάς Ηλίας – Χάϊτας Ιωάνης Γυμνάσιο Αναρράχης – Εμπορίου
2η θέση Σύρος Αντώνιος – Μετάνη Χρήστος – Τριανταφυλλίδης Θεοχάρης 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Τσίγκας Παύλος – Καπλάνογλου Παναγιώτης – Πλιάτσιος Ευθύμιος Γυμνάσιο Κρόκου – Άνω Κώμης

Αγώνισμα: Τοξοβολία Κοριτσιών ομαδικό

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Βελίδου Αναστασία – Μπαμπούνα Δήμητρα – Μπάλλμι Μαρία Γυμνάσιο Αναρράχης – Εμπορίου
2η θέση Τσίρκα Αικατερίνη – Σαμαρά Ελένη – Βλάχου Ελευθερία Γυμνάσιο Αναρράχης – Εμπορίου
3η θέση Φίλιου Ευγενία – Πανίδου Μαρία – Τσέλα Ιω Γυμνάσιο Αναρράχης – Εμπορίου

Αγώνισμα: Αεροβόλα Όπλα Αγοριών Τυφέκιο 10μ

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Ανθόπουλος Χρήστος 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Ιορδανίδης Ιωάννης 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών
3η θέση Βαβέσος Παναγιώτης 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Αεροβόλα Όπλα Κοριτσιών Τυφέκιο 10μ

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Σερτίδου Δήμητρα 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Κούση Εριέττα Γυμνάσιο Αναρράχης – Εμπορίου
3η θέση Σαλασίδου Ελισάβετ Γυμνάσιο Αναρράχης – Εμπορίου

Αγώνισμα: Άρση Βαρών έως 60 κιλά Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Σπυρίδης Ανέστης Γυμνάσιο Ξηρολίμνης
2η θέση Σιούλας Αλέξανδρος 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών
3η θέση  

Αγώνισμα: Άρση Βαρών έως 75 κιλά Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Τσανίδης Κων/νος 2ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Βογδόπουλος Γεώργιος Γυμνάσιο Κρόκου
3η θέση  

Αγώνισμα: Άρση Βαρών πάνω από 75 κιλά Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Τσαλουκίδης Ελευθέριος Γυμνάσιο Ξηρολίμνης
2η θέση Κανάβας Χρήστος Γυμνάσιο Κρόκου
3η θέση  

Αγώνισμα: Άρση Βαρών έως 55 κιλά Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Τσεπίδου Αχιλλεία 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών
2η θέση  
3η θέση  

Αγώνισμα: Άρση Βαρών πάνω από 65 κιλά Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Διαμαντίδου Σοφία 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση  
3η θέση  

Αγώνισμα: Τζούντο έως 60 κιλά Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Σαββίδης Παράσχος 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Σπυρίδης Ανέστης Γυμνάσιο Ξηρολίμνης
3η θέση Χαλάτσογλου Παναγιώτης 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Τζούντο έως 60 κιλά Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Διαμαντίδου Σοφία 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση  
3η θέση  

Αγώνισμα: Τζούντο έως 70 κιλά Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Σταυριανίδης Θωμάς Γυμνάσιο Σερβίων
2η θέση  
3η θέση  

Αγώνισμα: Τζούντο πάνω από 70 κιλά Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Τσαλουκίδης Ελευθέριος Γυμνάσιο Ξηρολίμνης
2η θέση Καρπουζάς Δημήτριος 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση  

Αγώνισμα: Πυγμαχία έως 55 κιλά Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Παφίλης Γεώργιος 2ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Καραλάζος Αλέξανδρος 2ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Ταρτάρας Άγγελος 2ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Πυγμαχία έως 65 κιλά Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Σαπαλίδης Γεώργιος 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Τσινίδης Παναγιώτης 2ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Εμμανουηλίδης Παναγιώτης 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Πυγμαχία έως 75 κιλά Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Μάρκος Χρήστος 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών
2η θέση Γάτας Θωμάς Γυμνάσιο Κρόκου
3η θέση  

Αγώνισμα: Πυγμαχία Κατηγορία Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Τσεπίδου Αχιλλεία 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών
2η θέση Στεφανίδου Όλγα 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών
3η θέση Νταζάνη Φωτεινή 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Πάλη έως 65 κιλά Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Δήμου Δημήτριος 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Δημητράκης Γεώργιος 8ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Παπαγερίδης Θεόδωρος 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Πάλη έως 60 κιλά Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Ζαχαριάδου Παρέσα Γυμνάσιο Ξηρολίμνης
2η θέση  
3η θέση  

Αγώνισμα: Πάλη έως 75 κιλά Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Καραμανίδης Γεώργιος 2ο Γυμνάσιο Άργους Ορεστικού
2η θέση Λαρχανίδης Γεώργιος Γυμνάσιο Αναρράχης – Εμπορίου
3η θέση Παπαδόπουλος Ιωάννης Γυμνάσιο Ανατολικού

Αγώνισμα: Πάλη έως 85 κιλά Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Ζαχαριάδης Κων/νος Γυμνάσιο Ξηρολίμνης
2η θέση  
3η θέση  

Αγώνισμα: Taekwondo έως 45 κιλά Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Καλημέρης Γεώργιος 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Ψινάκης Αλέξανδρος 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση  

Αγώνισμα: Taekwondo έως 55 κιλά Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Τσαούσης Μάριος 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Γκόγκος Νικόλαος 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση  

Αγώνισμα: Taekwondo έως 63 κιλά Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Χότζας Αλέξανδρος 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Βόμβας Αντώνιος 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση  

Αγώνισμα: Taekwondo πάνω από 63 κιλά Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Ζήσης Νικόλαος 4ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Πλιάτσιος Ευθύμιος Γυμνάσιο Κρόκου
3η θέση  

Αγώνισμα: Taekwondo έως 52 κιλά Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Κουκουτάρη Άννα Μαρία 4ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Σαραφίδου Γεωργία 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Τουμπουλίδου Αγάπη 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Taekwondo έως 59 κιλά Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Πιριτζάους Πολυχρονία 4ο Γυμνάσιο Πτολεμαΐδας
2η θέση Λάκκα Στυλιανή 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Νικολαΐδου Ράνια 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Μπάτμιντον Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Τσιούκρα Δέσποινα Γυμνάσιο Σιάτιστας
2η θέση Τζιώρα Ζωή Γυμνάσιο Σιάτιστας
3η θέση Μυρονίδου Ελένη 1ο Γυμνάσιο Φλώρινας

Αγώνισμα: Ακοντισμός Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Δουβαρτζίδης Κων/νος Γυμνάσιο Σερβίων
2η θέση Μπλάντος Κων/νος 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών
3η θέση Ζυμάρας Παναγιώτης Γυμνάσιο Κρόκου

Αγώνισμα: Ακοντισμός Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Λέτσιου Σταματία 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών
2η θέση Μιχαηλίδου Ζωγραφιά Γυμνάσιο – Λ.Τ. Λαιμού
3η θέση Σατμκοπούλου Παναγιώτα Γυμνάσιο Κρόκου

Αγώνισμα: Σφαιροβολία Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Καλαμπούκας Στέργιος 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών
2η θέση Μηλιώνης Αθανάσιος 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών
3η θέση Τερπένης Στέφανος 2ο Γυμνάσιο Φλώρινας

Αγώνισμα: Σφαιροβολία Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Αντωνίου Δήμητρα 1ο Γυμνάσιο Άργους Ορεστικού
2η θέση Φάρρου Ελένη 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών
3η θέση Τζιώρα Εβίνα 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών

Αγώνισμα: Άλμα εις ύψος Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Βαξεβάνος Ζήσης 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Παπαδημητρίου Ιωάννης 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών
3η θέση Τσούκας Αθανάσιος 2ο Γυμνάσιο Φλώρινας

Αγώνισμα: Άλμα εις ύψος Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Γρέζου Ειρήνη 1ο Γυμνάσιο Φλώρινας
2η θέση Μπαμπούνα Δήμητρα Γυμνάσιο Αναρράχης – Εμπορίου
3η θέση Πολίτη Ειρήνη Γυμνάσιο Δεσκάτης

Αγώνισμα: Άλμα εις μήκος Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Μπατακόϊας Χρήστος 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών
2η θέση Βλαχάκης Μιχαήλ 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών
3η θέση Παπακώστας Κων/νος Γυμνάσιο Κρόκου

Αγώνισμα: Άλμα εις μήκος Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Τραΐτση Αγγελική 3ο Γυμνάσιο Φλώρινας
2η θέση Εγρέ Αποστολία Γυμνάσιο Σιάτιστας
3η θέση Παρασκευοπούλου Μαρία Γυμνάσιο – Λ.Τ. Λαιμού

Αγώνισμα: Δρόμος 80μ. Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Χατζόπουλος Στέφανος 2ο Γυμνάσιο Φλώρινας
2η θέση Ομπανόρ Γεώργιος Γυμνάσιο Αναρράχης – Εμπορίου
3η θέση Τσαούσης Λάζαρος 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Δρόμος 80μ. Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Παπαδοπούλου Αθανασία 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών
2η θέση Παπούλκα Κυριακή 2ο Γυμνάσιο Φλώρινας
3η θέση Δαναηλίδου Αθηνά Γυμνάσιο Αναρράχης – Εμπορίου

Αγώνισμα: Δρόμος 300μ. Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Μακρυδάκης Σπυρίδων 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών
2η θέση Φίτζιος Στέλιος Γυμνάσιο Λεχόβου
3η θέση Πολυδωρόπουλος Παναγιώτης 1ο Γυμνάσιο Φλώρινας

Αγώνισμα: Δρόμος 300μ. Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Βαρυτιμίδου Χρυσούλα 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Κολίτσα – Τσακμάκα Στέλλα 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών
3η θέση Κυρκοπούλου Αφροδίτη 2ο Γυμνάσιο Άργους Ορεστικού

Αγώνισμα: Δρόμος 1000μ. Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Κουκούλας Θεόδωρος 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών
2η θέση Τσιούκρας Ευθύμιος 2ο Γυμνάσιο Κοζάνης
3η θέση Σιδηρόπουλος Βασίλειος 2ο Γυμνάσιο Άργους Ορεστικού

Αγώνισμα: Δρόμος 1000μ. Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Κωνσταντινίδου Χρυσούλα 2ο Γυμνάσιο Κοζάνης
2η θέση Μαυρουδή Ραφαέλα 1ο Γυμνάσιο Φλώρινας
3η θέση Φωλίνα Αλεξάνδρα 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Αγώνισμα: Δρόμος 3000μ. Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Πεκόπουλος – Τσικαρδάνης Ιωάννης Γυμνάσιο Σερβίων
2η θέση Πετκάνας Δημήτριος 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών
3η θέση Κουκούλας Θεόδωρος 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών

Αγώνισμα: Δρόμος 3000μ. Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Κοιλανίτη Φρειδερίκη 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών
2η θέση Μαυρουδή Ραφαέλα 1ο Γυμνάσιο Φλώρινας
3η θέση Στανίδου Ελευθερία 2ο Γυμνάσιο Φλώρινας

Αγώνισμα: Δρόμος 4Χ80μ. Αγοριών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Μπατακόϊας χ. – Μπλάντος Κ. – Γαβρίδης Ε. – Τσαπαλιάνας Θ. 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών
2η θέση Δεληζήσης Γ. – Λιάκος Δ. – Μπζιώτης Χ. – Κύρου Α. Γυμνάσιο Σιάτιστας
3η θέση Σερέγκος Α. – Σερέγκος Ε. – Σιδηρόπουλος Β. – Σιώμος Γ. 1ο Γυμνάσιο Άργους Ορεστικού

Αγώνισμα: Δρόμος 4Χ80μ. Κοριτσιών

Α/Α Ονοματεπώνυμο Σχολείο
1η θέση Νικολάου Ε. – Παπούλκα Κ. – Μαβίδου Α. – Τζώτζη Μ. 2ο Γυμνάσιο Φλώρινας
2η θέση Κατσάνου Ο. – Εγρέ Α. – Τσιούκρα Δ. – Γράβα Ε. Γυμνάσιο Σιάτιστας
3η θέση Τσουμάνα Σ. – Ζία Φ. – Ευαγγελίδου Π. – Μέλλιου Α. 2ο Γυμνάσιο Άργους Ορεστικού

Τα αποτελέσματα στην αγωνιστική δοκιμασία της Ιππικής Δεξιοτεχνίας έχουν ως εξής:

α/α

ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΙ

ΑΝΑΒΑΤΕΣ – ΑΝΑΒΑΤΡΙΕΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ

ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΣ

ΙΠΠΟΣ

ΕΠΙΠΕΔΟ ΙΠΠΙΚΗΣ ΕΠΑΡΚΕΙΑΣ
1. Παράνομος Νικόλαος 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης Χεμέλο

Συγκεντρώνοντας το σύνολο βαθμών (25-36) κατατάχθηκαν στο ΥΨΗΛΟ επίπεδο ιππικής Επαρκείας και απέσπασαν

Χρυσή Διάκριση

2. Στάμος Δημήτρης 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών Ηρακλής
3. Έλενα Παπαβασιλείου 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης Ρούλης
4. Χιονία Μπογιατζούλη 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης Ρούλης
5. Γεωργαντζιάς Βάϊος 1ο Γυμνάσιο Κοζάνης Τζίνα
6. Τζιώνα Ελένη 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης Τζίνα
7. Μαλόκου Ιούγκερτ του 4ου Γυμνασίου Κοζάνης Ναόμη

Συγκεντρώνοντας σύνολο βαθμών (13-24) κατατάχθηκαν στο ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ επίπεδο ιππικής Επαρκείας και απέσπασαν

Ασημένια Διάκριση

8. Άννα Σιμιτζή του 5ου Γυμνασίου Κοζάνης Τζίνα
9. Τσαρουχάς Χρήστος 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών Ηρακλής
10. Λαβαντζιώτης Δημήτριος του 3ου Γυμνασίου Κοζάνης Ναόμη

Θερμά Συγχαρητήρια στους μαθητές που διακρίθηκαν, αλλά και σε όλους τους μαθητές που μετείχαν, γιατί χωρίς αυτούς δε θα ήταν δυνατή η πραγματοποίηση της 1ης μαθητιάδας!

Από το Γραφείο Τύπου

της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack