www.mikrovalto.gr

Τυχαία φωτογραφία

Αναζήτηση


Ρεκόρ συμμετοχών στους 4ους Διασυλλογικούς Αγώνες Κωπηλασίας στη Λίμνη Πολυφύτου – Πλήρη αποτελέσματα (112 ΦΩΤΟ - ΒΙΝΤΕΟ 47min) Εκτύπωση
Τρίτη, 16 Ιούνιος 2015 22:57
mikrovalto.gr

Ρεκόρ συμμετοχών στους 4ους Διασυλλογικούς Αγώνες Κωπηλασίας στη Λίμνη Πολυφύτου – Πλήρη αποτελέσματα 

- kalp14ar 1- kalp14ar 2- kalp14ar 3- kalp14ar 4

Με ρεκόρ συμμετοχών, αφού έλαβαν μέρος δώδεκα (12) ναυταθλητικοί όμιλοι με περισσότερους από 250 κωπηλάτες και κάτω από ιδανικές καιρικές συνθήκες, διεξήχθησαν με επιτυχία το Σάββατο 13 Ιουνίου 2015 στις εξαιρετικές εγκαταστάσεις του Ναυτικού Ομίλου Κοζάνης, στον πανέμορφο -ιδιαίτερα αυτή την εποχή- όρμο της λίμνης Πολυφύτου στη Νεράιδα Σερβίων, οι 4οι Διασυλλογικοί Αγώνες Κωπηλασίας.

ΒΙΝΤΕΟ 47' με τίς περισσότερες κωπηλατικές διαδρομές και όλες τις απονομές...

Οι αγώνες, που διοργανώθηκαν από το Ναυτικό Όμιλο Κοζάνης υπό την αιγίδα της Ελληνικής Κωπηλατικής Ομοσπονδίας ΕΚΟΦΝΣ, περιελάμβαναν αγωνίσματα των κατηγοριών Παίδων, Κορασίδων, Εφήβων και Νεανίδων και συμμετείχαν οι ναυταθλητικοί όμιλοι:

- Ναυτικός Όμιλος Κοζάνης (ΝΟΚΟΖ)

- Ναυτικός Όμιλος Θεσσαλονίκης (ΝΟΘ)

- Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Θεσσαλονίκης (ΙΟΘ)

- Όμιλος Φίλων Θαλάσσης Θεσσαλονίκης (ΟΦΘ)

- Ναυτικός Αθλητικός Όμιλος Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης (ΝΑΟΚΘ)

- Ναυτικός Όμιλος Καστοριάς (ΝΟΚ)

- Ναυτικός Όμιλος Μαυροχωρίου Καστοριάς (ΝΟΜ)

- Ναυτικός Αθλητικός Όμιλος Κέρκυρας (ΝΑΟΚ)

- Ναυτικός Όμιλος Ηγουμενίτσας (ΝΟΗ)

- Ναυτικός Όμιλος Κατερίνης (ΝΟΚΑΤ)

- Ναυτικός Όμιλος Γιαννιτσών (ΝΟΓ)

- Ναυταθλητικός Περιβαλλοντικός Σύλλογος Πεθελινού Σερρών (ΠΕΘ)

Ιδιαίτερα πρέπει να τονιστούν οι επιτυχίες των κωπηλατών του Ναυτικού Ομίλου Κοζάνης (4 χρυσά, 1 ασημένιο, 2 χάλκινα μετάλλια), που αποδεικνύουν ότι το άθλημα στην περιοχή μας βρίσκεται σε ανοδική πορεία.

Slide Show 112 ΦΩΤΟ...

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μιχάλης Παχής και πρόεδρος της Ελλανοδίκου Επιτροπής ο Αλέξης Ιωάννου.

Παρούσα στους αγώνες ήταν η χάλκινη Ολυμπιονίκης του Λονδίνου Χριστίνα Γιαζιτζίδου που συμμετείχε στις απονομές των μεταλλίων, όπως επίσης ο δήμαρχος Σερβίων-Βελβεντού Θανάσης Κοσματόπουλος, οι βουλευτές του νομού Ευγενία Ουζουνίδου και Χάρης Κάτανας και παράγοντες των συμμετεχόντων ναυταθλητικών ομίλων.

Σύμφωνα με τα επίσημα αποτελέσματα, οι νικητές των αγωνισμάτων ανά κατηγορία/σειρά έχουν ως εξής:

ΣΚΙΦ ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΣΕΙΡΑ Ι

1η Νίκα Αθανασία ΝΟ Κοζάνης Ναυτικός Όμιλος Κοζάνης (ΝΟΚΟΖ)

2η Κουκλοτίδου Δήμητρα ΝΟ Θεσσαλονίκης (ΝΟΘ)

3η Πετκανά Ευαγγελία ΝΟ Μαυροχωρίου (ΝΟΜ)

ΣΚΙΦ ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΣΕΙΡΑ ΙΙ

1η Γεωργιάδου Μαρία ΝΟΘ

2η Βασιλειάδου Αναστασία ΝΟΜ

3η Τσιόλα Σοφία ΝΟΜ

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΕΦΗΒΩΝ – ΣΕΙΡΑ Ι

1η θέση Αναστασίου Ευάγγελος, Γεωργάκης Δημήτρης ΝΟ Ηγουμενίτσας (ΝΟΗ)

2η Σουλαρίκας Σταύρος, Τσελέπης Ελευθέριος ΝΠΣΠ Πεθελινού (ΠΕΘ)

3η Μουστακίδης Αλέξανδρος, Ρίζος Θεοφάνης ΝΟΘ

ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – ΣΕΙΡΑ Ι

1η Σταμπόλκου Μαρία ΝΟ Γιανιτσών (ΝΟΓ)

2η Πετκανά Ευδοκία ΝΟΜ

3η Μπούρμπου Ελισάβετ-Αναστασία ΝΟΘ

ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – ΣΕΙΡΑ ΙΙ

1η Δανά Ζωή ΝΟ Κατερίνης (ΝΟΚΑΤ)

2η Αναστασιάδου Χαρίκλεια ΝΟ Καστοριάς (ΝΟΚ)

3η Πέσιου Πετρούλα ΝΟΓ

ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – ΣΕΙΡΑ ΙΙΙ

1η Μπούρμπου Χριστίνα ΝΟΘ

2η Κουλούρη Φωτεινή-Σοφία ΝΟΗ

3η Τσακίρη Μαρία-Ευθαλία ΝΟΜ

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ - ΣΕΙΡΑ Ι

1η θέση, Μαρόκος Ιωάννης, Υψηλάντης Παναγιώτης Ι.Ο. Θεσσαλονίκης (ΙΟΘ)

2η Καπακόγλου Στέφανος, Τσαλικίδης Βασίλης ΝΟΓ

3η Δημάκος Ελευθέριος, Κλεφτάκης Ανδρέας ΝΟΗ

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ - ΣΕΙΡΑ ΙΙ

1η θέση Μεχτερίδης Ηλίας, Αλεξιάδης Περικλής ΝΟΚΟΖ

2η Φραντζέζος Κων/νος, Αντωνίου Ιωάννης ΝΟΚ

3η Κατσένος Πέτρος, Κλεφτάκης Κων/νος ΝΟΗ

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ - ΣΕΙΡΑ ΙΙΙ

1η θέση Μανωλάκης Ιωάννης, Παπαπέτρου Κων/νος, Όμιλος Φίλων Θαλάσσης Θεσσαλονίκης (ΟΦΘ)

2η Βαβύλης Γιώργος, Γκαϊδατζής Πέτρος ΝΑΟ Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης (ΝΑΟΚΘ)

3η Τσελίκας Νίκος, Καζάκας Γιώργος ΝΟΚΑΤ

ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – ΣΕΙΡΑ Ι

1η θέση Σακαγέλη Παναγιώτα, Χριστοφίδη Ευγενία, Λούπα Μαργαρίτα, Βέρμπη Φλωρεντία ΝΟΗ

2η Κυρίδου Μαρία, Τσάκωνα Άννα, Περίδου Ιωάννα, Λαμπριανίδου Ερμιόνη ΝΟΘ

3η Παπαχαρίση Σταυρούλα, Παναγιωτούλα Μαρία, Ρήγα Άλκηστις, Σεραφείμ Ευαγγελία ΝΟΚΟΖ

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ – ΣΕΙΡΑ Ι

1η θέση Νάστος Σωτήρης, Σταμκόπουλος Μάρκος ΝΟΚΑΤ

2η Γκοργκίνης Γιώργος, Καρακάσης Νίκος ΠΕΘ

3η Μερκούρης Γεώργιος-Σπυρίδων, Μολυβάτος Δημήτρης ΝΑΟ Κέρκυρας (ΝΑΟΚ)

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ – ΣΕΙΡΑ ΙΙ

1η θέση Λαπίκωφ Θεόδωρος, Πεκόπουλος-Τσικαρδάνης Ιωάννης ΝΟΚΟΖ

2η Κροκίδης Ιωάννης, Λουκάς Ιωάννης ΝΑΟΚ

3η Τζανίδης Παναγιώτης, Τερζόπουλος Γεράσιμος ΙΟΘ

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ – ΣΕΙΡΑ ΙΙΙ

1η θέση Καμπουρίδης Δημήτρης, Τσαχουρίδης Σεραφείμ ΝΟΚΑΤ

2η Παγώνης Νίκος, Μπιτζάνης Δημήτρης ΝΟΘ

3η Ντουμάνης Κων/νος, Λιθοξόπουλος Αλέξανδρος ΟΦΘ

ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ – ΣΕΙΡΑ Ι

1ος Κοκκινίδης Ηλίας ΝΟΜ

2ος Λάιος Κων/νος ΟΦΘ

3ος Καπακόγλου Στέφανος ΝΟΓ

ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ – ΣΕΙΡΑ ΙΙ

1ος Στεργιάκας Χρήστος ΝΟΜ

2ος Βαμβακίδης Γιώργος ΙΟΘ

3ος Μεχτερίδης Ηλίας ΝΟΚΟΖ

ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ – ΣΕΙΡΑ ΙΙΙ

1ος Βαβύλης Γιώργος ΝΟΓ

2ος Χατζησαββίδης Χρήστος ΝΟΚΑΤ

3ος Καραουλάνης Παναγιώτης ΝΟΘ

kanok14ar 01kanok14ar 02 1kanok14ar 02 2kanok14ar 03

kanok14ar 04kanok14ar 05kanok14ar 06kanok14ar 07

kanok14ar 08kanok14ar 10 1kanok14ar 10 2kanok14ar 11

kanok14ar 12 1kanok14ar 12 2kanok14ar 13kanok14ar 14

ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ – ΣΕΙΡΑ Ι

1η θέση Φωτιάδης Άρης, Σαχινίδης Νίκος, Κωστέας Ιωάννης, Φαρσαλιώτης Δημήτρης ΝΟΚ

2η Βαμβακίδης Αλέξανδρος, Βαμβακίδης Δημήτρης, Θεοδωρίδης Πέτρος, Καλλιστράτος Αναστάσιος ΙΟΘ

3η Βόλτσης Γιώργος, Σπύρου Φίλιππος, Τσίπος Σταύρος, Γάκιας Βαγγέλης ΝΟΜ

ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ – ΣΕΙΡΑ ΙΙ

1η θέση Γραμματόσης Νίκος, Τσιάλος Δημήτρης, Τζιομπάνος Ζαχαρίας, Μπούφτας Εμμανουήλ ΝΟΚΑΤ

2η Κόκας Φάνης, Ανανιάδης Βασίλης, Χριστόπουλος Κοσμάς, Παπαδόπουλος Στέργιος ΝΟΚ

3η Μυγδάλης Βασίλης, Καρβούνης Σπύρος, Κότσης Γιώργος, Σγουρός Κων/νος ΝΟΗ

ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ  - ΣΕΙΡΑ Ι

1ος Καλαμπάκας Νίκος ΝΟΚΑΤ

2ος Χριστόπουλος Ευάγγελος ΝΟΘ

3ος Βελλίδης Κώστας ΝΟΜ

ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ  - ΣΕΙΡΑ ΙΙ

1ος Νεοφύτου Ιωάννης ΝΟΘ

2ος Μαργαρίτογλου Χρήστος ΝΟΘ

3ος Σαββίδης Αθανάσιος ΝΟΓ

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – ΣΕΙΡΑ Ι

1η θέση Μπαλαχτσή Κατερίνα, Πέτρου Ιωάννα ΝΟΜ

2η Φυτοπούλου Παρθενόπη, Κούρτη Κατερίνα ΝΟΚΑΤ

3η Νικολαΐδου Αλίκη, Μπάτου Ιωάννα ΝΟΜ

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – ΣΕΙΡΑ ΙΙ

1η θέση Κωστοπούλου Κ., Μαρέτου Β. ΝΟΚΑΤ

2η Αδάμου Παρασκευή, Ζυμπίδου Ραφαηλία ΝΟΜ

3η Φράγκου Ευαγγελία, Μιχάλογλου Άννα ΝΟΓ

ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ – ΣΕΙΡΑ Ι

1η θέση Ρουδή Ανδριάνα, Δασκάλου Ζωή, Χριστοπούλου Ελένη, Λαμπροπούλου Θεοδώρα ΝΟΜ

2η Κυριακίδου Κων/να, Κωστοπούλου Κατερίνα, Τσαρουχά Μαρία, Ηλιάδου Νίκη ΝΟΚΑΤ

3η Διαμαντή Δήμητρα, Ασημάκη Σπυριδούλα, Ιασωνίδου Αναστασία, Τσίντζηρα Μαρκέλλα ΝΟΚ 

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΣΕΙΡΑ Ι

1η θέση Νίκα Αθανασία, Παπαχαρίση Σταυρούλα ΝΟΚΟΖ

2η Λούπα Μαργαρίτα, Βέρμπη Φλωρεντία ΝΟΗ

3η Σταμπόλκου Μαρία, Πέσιου Πετρούλα ΝΟΓ

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΣΕΙΡΑ ΙΙ

1η Περγούλη Μαρία, Κουκλοτίδου Δήμητρα ΝΟΘ

2η Τσιόλα Σοφία, Πετκανά Ευαγγελία ΝΟΜ

3η Τσακίρη Μαρία-Ευθαλία, Πετκανά Ευδοκία ΝΟΜ

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΣΕΙΡΑ ΙΙΙ

1η Μπούρμπου Ελισάβετ-Αναστασία, Μπούρμπου Χριστίνα-Ιωάννα ΝΟΘ

2η Καραμήτρου Μαρία, Βασιλειάδου Αναστασία ΝΟΜ

3η Κουλούρη Φωτεινή-Σοφία, Γκιόκα Σωτηρία ΝΟΗ

ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ – ΣΕΙΡΑ Ι

1η Μαυράκη Ελευθερία ΝΑΟΚΘ

2η Πέτρου Μυρτώ ΝΟΚΑΤ

3η Τσίκου Αντιγόνη ΝΟΜ

ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ – ΣΕΙΡΑ ΙΙ

1η Γερτζίκη Δέσποινα ΟΦΘ

2η Καλαϊτζίδου Αναστασία ΝΟΚΑΤ

3η Μπάτζιου Παναγιώτα ΝΟΜ

ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ – ΣΕΙΡΑ Ι

1η θέση Μαρόκος Ιωάννης, Υψηλάντης Παναγιώτης, Γκογκαλάτζε Κων/νος, Πέτρου Μιχαήλ ΙΟΘ

2η Αντωνίου Κώστας, κωστέας Δημήτρης, Παπαδάκης Χαράλαμπος, Τούλης Κων/νος ΝΟΚ

3η Στάθης Κων/νος-Άγγελος, Ιωάννου Θεόδωρος, Κώτσης Σωτήρης, Πάτσης Δημήτρης ΝΟΗ

ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ – ΣΕΙΡΑ ΙΙ

1η Τσιβόγλου Παναγιώτης, Ρούκας Δημήτρης, Παπαδόπουλος Φαίδων, Κανάκης Αλέξανδρος ΟΦΘ

2η Λαμπαδάριος Πέτρος, Στεργιάκας Χρήστος, Κοκκινίδης Ηλίας, Καραΐσκος Θεόδωρος ΝΟΜ

3η Δημάκος Ελευθέριος, Κλεφτάκης Ανδρέας, Κατσένος Πέτρος, Κύλλας Ευάγγελος ΝΟΗ

ΣΚΙΦ ΓΥΝΑΙΚΩΝ - ΣΕΙΡΑ Ι

1η Πετκανά Ευαγγελία ΝΟΜ

2η Νίκα Αθανασία ΝΟΚΟΖ

3η Τσιόλα Σοφία ΝΟΜ

Γιώργος Μαστρ./mikrovalto.gr

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack