www.mikrovalto.gr

Τυχαία φωτογραφία

Αναζήτηση


3οι Διασυλλογικοί Αγώνες Κωπηλασίας 2014 στη Λίμνη Πολυφύτου (65 ΦΩΤΟ – ΒΙΝΤΕΟ 26΄ - Αποτελέσματα) Εκτύπωση
Κυριακή, 15 Ιούνιος 2014 23:55
mikrovalto.gr

Δέκα ναυταθλητικοί όμιλοι συμμετείχαν στους 3ους Διασυλλογικούς Αγώνες Κωπηλασίας στη Λίμνη Πολυφύτου!

3oikopil14arm 13oikopil14arm 2all3oikopil14arm 3

Κάτω από ιδανικές καιρικές συνθήκες, διεξήχθησαν με επιτυχία το πρωί του Σαββάτου 14 Ιουνίου 2014 στις εγκαταστάσεις του Ναυτικού Ομίλου Κοζάνης, στον πανέμορφο -ιδιαίτερα αυτή την εποχή- όρμο της λίμνης Πολυφύτου στη Νεράιδα Σερβίων, οι 3οι Διασυλλογικοί Αγώνες Κωπηλασίας.

Οι αγώνες, που διοργανώθηκαν από τον Ναυτικό Όμιλο Κοζάνης υπό την αιγίδα της Ελληνικής Κωπηλατικής Ομοσπονδίας ΕΚΟΦΝΣ, περιελάμβαναν αγωνίσματα των κατηγοριών Παίδων, Κορασίδων, Εφήβων και Νεανίδων και συμμετείχαν οι ναυταθλητικοί σύλλογοι:

- Ναυτικός Όμιλος Θεσσαλονίκης (ΝΟΘ)

- Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Θεσσαλονίκης (ΙΟΘ)

- Όμιλος Φίλων Θαλάσσης Θεσσαλονίκης (ΟΦΘ)

- Ναυτικός Όμιλος Καστοριάς (ΝΟΚ)

- Ναυταθλητική Ένωση Καστοριάς (ΝΕΚ)

- Ναυτικός Όμιλος Μαυροχωρίου Καστοριάς

- Ναυτικός Όμιλος Κατερίνης

- Ναυτικός Όμιλος Γιαννιτσών

- Ναυταθλητικός Περιβαλλοντικός Σύλλογος Πεθελινού Σερρών (ΝΠΣΠ)

- Ναυτικός Όμιλος Κοζάνης

BINTEO 26΄ από τα αγωνίσματα και όλες τις απονομές

Σύμφωνα με τα επίσημα αποτελέσματα, οι νικητές των αγωνισμάτων ανά κατηγορία/σειρά έχουν ως εξής:

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

1η θέση Εμμανουηλίδου Θωμαΐς & Τσιόλα Σοφία, του ΝΟ Καστοριάς

2η θέση Αλμπαντάκη Πηνελόπη και Μαξούρη Κατερίνα, του ΝΟ Γιαννιτσών

3η θέση Τσάκωνα Άννα και Μακαρούνα Κατερίνα, του ΝΟ Θεσσαλονίκης)

ΣΚΙΦ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

1η Νίκα Αθανασία, της ΝΕ Καστοριάς

2η Χάτσιου Μαρία, του ΝΟ Μαυροχωρίου

3η Βελλίδου Ιωάννα, του ΝΟ Καστοριάς

ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ

1η θέση Πάσχος Χρήστος, Αντωνίου Κώστας, Μασλάρης Γιάννης & Κωστέας Δημήτρης, ΝΕ Καστοριάς

2η θέση Μαχαιρίδης Κυριάκος, Τσελίκας Νίκος, Καζάκας Γιώργος & Ευσταθιάδης Λευτέρης, ΝΟ Κατερίνης

3η θέση Σταθόπουλος Αλέξανδρος, Στεργιάκας Χρήστος, Μπάτος Ζήσης & Λαμπαδάριος Βασίλης , ΝΟ Μαυροχωρίου

ΣΚΙΦ ΕΦΗΒΩΝ

1ος Σακκάς Δημήτρης, ΝΟ Θεσσαλονίκης

2ος Μπαλλής Γιώργος, ΝΟ Γιαννιτσών

3ος Λεοπάρντι Μάρκος – Αντώνης, ΙΟ Θεσσαλονίκης

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΕΦΗΒΩΝ

1η θέση Κακούρης Νίκος & Παπαθανασίου Παναγιώτης, ΝΟ Κατερίνης

2η θέση Μάντζαρης Νίκος & Νικολάου Σωτήρης, ΝΕ Καστοριάς

3η θέση Μασλάρης Γιάννης & Κωστέας Δημήτρης, ΝΕ Καστοριάς

ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

1η θέση Πετκανά Ευαγγελία, Βασιλειάδου Αναστασία, Πετκάνα Ευδοκία & Χαλκιά Ειρήνη, ΝΟ Μαυροχωρίου

2η θέση Δημάρα Μαρία, Παπαχαρίση Σταυρούλα, Ευρενιάδου Μαρία & Κουτσιανοπούλου Βάια, ΝΟ Κοζάνης

3η θέση Μπάτου Σοφία, Καραμήτρου Μαρία, Βέλλιου Ευτυχία & Λασκαρίδου Άννα, ΝΟ Μαυροχωρίου

SlideShow 64 ΦΩΤΟ

ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΕΙΡΑ 1

1η Βασιλειάδου Αναστασία, ΝΟ Μαυροχωρίου

2η Τσιόλα Σοφία, ΝΟ Καστοριάς

3η Πετκανά Ευδοκία, ΝΟ Μαυροχωρίου

ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΕΙΡΑ 2

1η Νίκα Αθανασία, ΝΕ Καστοριάς

2η Αλμπαντάκη Πηνελόπη, ΝΟ Γιαννιτσών

3η Ματιού Ελισάβετ, ΝΠΣ Πεθελινού

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1η θέση Πετκανά Ευαγγελία & Χαλκιά Ειρήνη, ΝΟ Μαυροχωρίου

2η Θέση Τσάκωνα Άννα & Μακαρούνα Κατερίνα, ΝΟ Θεσσαλονίκης

3η θέση Παπαχαρίση Σταυρούλα & Κουτσιανοπούλου Βάια, ΝΟ Κοζάνης

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΣΕΙΡΑ 1

1η θέση Πάσχος Χρήστος & Αντωνίου Κώστας, ΝΕ Καστοριάς

2η θέση Μάνος Ηλίας & Θεοδοσιάδης Νίκος, ΝΟ Θεσσαλονίκης

3η θέση Μπάτος Ζήσης & Λαμπαδάριος Βασίλης, ΝΟ Μαυροχωρίου

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΣΕΙΡΑ 2

1η θέση Παπαθανασίου Παναγιώτης & Ευσταθιάδης Ελευθέριος, ΝΟ Κατερίνης

2η θέση Τζαβάρας Παναγιώτης & Παπαδάκης Χαράλαμπος, ΝΟ Καστοριάς

3η θέση Βαμβακίδης Γιώργος & Γκογκαλάτζε Κώστας, ΙΟ Θεσσαλονίκης

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΣΕΙΡΑ 3

1η θέση Μεχτερίδης Ηλίας & Αλεξιάδης Περικλής, ΝΟ Κοζάνης

2η θέση Λάιος Ιωάννης & Τσιβόγλου Παναγιώτης, ΟΦΘ Θεσσαλονίκης

3η θέση Αντωνίου Γιάννης & Τακαντζιάς Σπύρος, ΝΕ Καστοριάς

ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ

1ος Σακκάς Δημήτρης, ΝΟ Θεσσαλονίκης

2ος Μπαλλής Πέτρος, ΝΟ Γιαννιτσών

3ος Υψηλάντης Παναγιώτης, ΙΟ Θεσσαλονίκης

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΣΕΙΡΑ 1

1η θέση Γουρδομιχάλη Ευδοκία & Αναστασιάδου Χαρίκλεια, ΝΟ Καστοριάς

2η θέση Ασημάκη Σπυριδούλα & Ιασωνίδου Αναστασία, ΝΕ Καστοριάς

3η θέση Χριστοπούλου Ελένη & Ρουδή Ανδριάνα, ΝΟ Μαυροχωρίου

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΣΕΙΡΑ 2

1η θέση Τσακίρη Μαρία & Πέτρου Ιωάννα, ΝΟ Μαυροχωρίου

2η Θέση Κυριακίδου Κωνσταντίνα & Κωστοπούλου Κατερίνα, ΝΟ Κατερίνης

3η θέση Δασκάλου Ζωή & Λαμπροπούλου Θεοδώρα, ΝΟ Μαυροχωρίου

ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ

1η Κυρίδου Μαρία, ΝΟ Θεσσαλονίκης

2η Νατσιούλα Ελευθερία, ΝΟ Καστοριάς

3η Τελμετίδου Χρύσα, ΝΟ Κατερίνης

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΣΕΙΡΑ 1

1η θέση Νάτσος Σωτήρης & Τζιομπλανός Ζαχαρίας, ΝΟ Κατερίνης

2η θέση Παπακωνσταντίνου Στέλιος & Σταμνάς Σωτήρης, ΝΟ Θεσσαλονίκης

3η θέση Σαχινίδης Νίκος & Τσίπος Σταύρος, ΝΟ Καστοριάς

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΣΕΙΡΑ 2

1η θέση Μανωλάκης Ιωάννης & Καραπατόγλου Ιάσονας, ΟΦΘ Θεσσαλονίκης

2η θέση Ζαβαντίας Κώστας & Σταμκόπουλος Μάρκος, ΝΟ Κατερίνης

3η θέση Τσιαλός Δημήτρης & Μπούφτας Εμμανουήλ, ΝΟ Κατερίνης

ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΣΕΙΡΑ 1

1ος Γραμματόσης Νίκος, ΝΟ Κατερίνης

2ος Κοκκινίδης Ηλίας, ΝΟ Μαυροχωρίου

3ος Κόκα Μουσταφά, ΝΟ Καστοριάς

ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΣΕΙΡΑ 2

1ος Τσέτσας Αντώνης, ΝΟ Κατερίνης

2ος Πέτρου Μιχαήλ, ΙΟ Θεσσαλονίκης

3ος Χατζησαββίδης Χρήστος, ΝΟ Κατερίνης

3oikopil14arm 23oikopil14arm 43oikopil14arm 5 23oikopil14arm 6

3oikopil14arm 7 13oikopil14arm 73oikopil14arm 7 23oikopil14arm 8

3oikopil14arm 93oikopil14arm 103oikopil14arm 113oikopil14arm 12

Οι αγώνες υποστηρίχτηκαν από την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας, το δήμο Σερβίων-Βελβεντού, το δήμο Κοζάνης, την Ελληνική Ομάδα Διάσωσης και τη ΔΕΗ (διάθεση ασθενοφόρου).

Γιώργος Μαστρ./mikrovalto.gr

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack