www.mikrovalto.gr

Τυχαία φωτογραφία

Αναζήτηση


Εξαιρετική επιτυχία των 2ων Διασυλλογικών Αγώνων Κωπηλασίας στη Λίμνη Πολυφύτου (ΒΙΝΤΕΟ 15’ και πλήρη αποτελέσματα) Εκτύπωση
Κυριακή, 16 Ιούνιος 2013 14:13

Κυριακή 16 Ιουνίου 2013

Εξαιρετική επιτυχία των 2ων Διασυλλογικών Αγώνων Κωπηλασίας στη Λίμνη Πολυφύτου (ΒΙΝΤΕΟ 15’  και πλήρη αποτελέσματα)

kopil15.6epik_2arkopil15.6epik_3ar

Όλα τα στοιχεία συνηγόρησαν στην εξαιρετική επιτυχία των 2ων Διασυλλογικών Αγώνων Κωπηλασίας Παίδων, Κορασίδων και Νεανίδων στη Λίμνη Πολυφύτου το Σάββατο 15 Ιουνίου 2013 και ήταν:

- το εκπληκτικό φυσικό τοπίο του Ναυτικού Ομίλου Κοζάνης στον όρμο της Νεράιδας

- το άκρως εντυπωσιακό σε θέαμα αγώνισμα της κωπηλασίας

- το υψηλό επίπεδο του αγώνα με τις πολλές συμμετοχές από συλλόγους της Θεσσαλονίκης, της Καστοριάς, της Κατερίνης κ.α.

- η παρουσία -σαν θεατές- των πρωταθλητών Ευρώπης στην κωπηλασία Νίκου και Απόστολου Γκουντούλα! Παρούσα και η ολυμπιονίκης στο ίδιο αγώνισμα Αλεξάνδρα Τσιάβου!

- ο πολύ καλός καιρός  και γενικά οι ιδανικές  αγωνιστικές συνθήκες

...το ΒΙΝΤΕΟ 15'  του αγώνα

Οι αγώνες διοργανώθηκαν από τον Ναυτικό Όμιλο Κοζάνης υπό την αιγίδα της Ελληνικής Κωπηλατικής Ομοσπονδίας και υποστηρίχτηκαν από την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας, το δήμο Σερβίων-Βελβεντού, το δήμο Κοζάνης και την Ελληνική Ομάδα Διάσωσης.

Τα πλήρη αποτελέσματα των αγώνων έχουν ως εξής:

- ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΣΕΙΡΑ 1

1ος Αποστολίδης Δημήτριος, της ΝΕΚ (Ναυταθλητική Ένωση Καστοριάς)
2ος Λεοπάρντι Μάρκος, του ΙΟΘ (Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Θεσσαλονίκης)

3ος Τερενίδης Μιχάλης, του ΟΦΘ (Όμιλος Φίλων Θαλάσσης Θεσσαλονίκης)

- ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΣΕΙΡΑ 2

1ος Γερτζίκης Κυριάκος, του ΟΦΘ
2ος Μάντζιαρης Νικόλαος, της ΝΕΚ

3ος Νατσούλης Σταύρος, του ΝΟ Μαυροχωρίου (Ναυτικός Όμιλος Μαυροχωρίου Καστοριάς)

- ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1η θέση Νίκα Αθανασία και Τολιοπούλου Χριστίνα, της ΝΕΚ
2η θέση Πετκάνα Ευαγγελία και Πετκάνα Ευδοκία, του ΝΟ Μαυροχωρίου

3η θέση Καραμήτρου Μαρία και Μπάτου Σοφία, του ΝΟ Μαυροχωρίου

- ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΕΙΡΑ 1

1η Βασιλειάδου Αναστασία, του ΝΟ Μαυροχωρίου
2η Κυρίδου Αννέτα, του ΝΟΘ (Ναυτικός Όμιλος Θεσσαλονίκης)

3η Τολιοπούλου Χριστίνα, της ΝΕΚ

- ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΕΙΡΑ 2

1η Γιάννου Παρασκευή, του ΝΟΘ
2η Νίκα Αθανασία, της ΝΕΚ

3η Χαλκιά Ειρήνη-Χρυσοβαλάντω, του ΝΟ Μαυροχωρίου

- ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ

1η θέση Υψηλάντης Παναγιώτης και Πέτρου Μιχαήλ, του ΙΟΘ
2η θέση Χατζηαυγουστίδης Ευστράτιος και Μπαναχάρης Σάββας, του ΝΟΘ

3η θέση Δράντζιος Σπύρος και Μαχαιρίδης Κυριάκος, του ΝΟ Κατερίνης (Ναυτικός Όμιλος Κατερίνης)

- ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΣΕΙΡΑ 1

1ος Μάνος Ηλίας, του ΝΟΘ
2ος Χατζησαββίδης Χρήστος, του ΝΟ Κατερίνης

3ος Λαπικώφ Θεόδωρος, της ΝΕΚ

- ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΣΕΙΡΑ 2

1ος Κανάκης Αλέξανδρος, του ΟΦΘ
2ος Καραουλάνης Παναγιώτης, του ΝΟΘ

3ος Θεοδοσιάδης Νικόλαος, του ΝΟΘ

...photo-slide 58 ΦΩΤΟ

- ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ

1η θέση Πέτρου Ιωάννα και Τσακίρη Μαρία, του ΝΟ Μαυροχωρίου

2η θέση Ηλιάδου Νίκη και Τελμετίδου Χρύσα, του ΝΟ Κατερίνης

- ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΣΕΙΡΑ 1

1η Χάτσιου Μαρία, του ΝΟ Μαυροχωρίου
2η Μπούρμπου Ελισάβετ-Αναστασία, του ΝΟΘ

3η Τσιβούλα Ουρανία, του ΝΟ Κατερίνης

- ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΣΕΙΡΑ 2

1η Μπούρμπου Χριστίνα-Ιωάννα, του ΝΟΘ
2η Παπαχαρίση Σταυρούλα, του ΝΟ Κοζάνης (Ναυτικός Όμιλος Κοζάνης)

3η Ασημάκη Σπυριδούλα, της ΝΕΚ

kopilaglpol15.6.2013ar_1kopilaglpol15.6.2013ar_2kopilaglpol15.6.2013ar_3kopilaglpol15.6.2013ar_4

kopilaglpol15.6.2013ar_5kopilaglpol15.6.2013ar_6kopilaglpol15.6.2013ar_7kopilaglpol15.6.2013ar_8

kopilaglpol15.6.2013ar_9kopilaglpol15.6.2013ar_10kopilaglpol15.6.2013ar_11kopilaglpol15.6.2013ar_12

- ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ

1η θέση Μάσλαρης Ιωάννης και Μάντζιαρης Νικόλαος, της ΝΕΚ
2η θέση Τερενίδης Μιχάλης και Γερτζίκης Κυριάκος, του ΟΦΘ

3η θέση Μωραΐτης Αλέξανδρος και Τσιβόγλου Ευθύμιος, του ΟΦΘ

- ΔΙΚΩΠΟΣ ΑΝΕΥ ΠΗΔΑΛΙΟΥΧΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

1η θέση Μάσλαρης Ιωάννης και Αντωνίου Κώστας, της ΝΕΚ
2η θέση Νικολάου Σωτήρης και Πάσχος Χρήστος, της ΝΕΚ

3η θέση Νατσούλης Σταύρος και Μπάτος Ζήσης, του ΝΟ Μαυροχωρίου

- ΣΚΙΦ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

1η Γιάννου Παρασκευή, του ΝΟΘ
2η Κυρίδου Αννέτα, του ΝΟΘ

3η Παπαϊωάννου Ελεονώρα, του ΝΟ Μαυροχωρίου

Πολυνίκης ομάδα αναδείχτηκε αυτή του Ναυτικού Ομίλου Θεσσαλονίκης (ΝΟΘ), που της απονεμήθηκε και το αντίστοιχο κύπελλο.

Γιώργος Μαστρ.


 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack