www.mikrovalto.gr

Τυχαία φωτογραφία

Αναζήτηση


Αθλητικός-Μορφωτικός Σύλλογος Ελάτης (Δράσεις - Αποτελέσματα αγώνων) Εκτύπωση
Τετάρτη, 12 Αύγουστος 2009 21:52

ams

 elat15-16 9_AR

ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ/Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ/1ος ΟΜΙΛΟΣ/ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2015-2016

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Α' ΓΥΡΟΣ

27 Σεπτεμβρίου 2015, 16:30 Ν. ΝΙΚΟΠΟΛΗΣ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
1 – 2
4 Οκτωβρίου 2015, 16:00 ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ
1 – 2
11 Οκτωβρίου 2015, 16:00 ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ
3 – 1
18 Οκτωβρίου 2015, 16:00 Ν. ΝΙΚΟΠΟΛΗΣ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ
3 – 1
25 Οκτωβρίου 2015, 15:00 Κρόκου
Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ
2 – 0
1 Νοεμβρίου 2015, α.α.
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
3 – 0
7 Νοεμβρίου 2015, 15:00 ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ
Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ
1 – 3
15 Νοεμβρίου 2015, 15:00 ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ
2 – 3
22 Νοεμβρίου 2015, 15:00 ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
0 – 1
29 Νοεμβρίου 2015, 15:00 ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ
1 – 3
6 Δεκεμβρίου 2015, 15:00 ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ
6 – 0
13 Δεκεμβρίου 2015, δ.δ.
Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ
-:-
20 Δεκεμβρίου 2015, 15:00 ΝΕΑΣ ΝΙΚΟΠΟΛΗΣ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ
0 – 0

Βαθμολογία με τη λήξη του Α' Γύρου

vathmbel

B' ΓΥΡΟΣ

-


 

ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ/Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ/1ος ΟΜΙΛΟΣ/ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2014-2015

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Β΄ ΓΥΡΟΣ

3 Μαΐου 2015, 17:00 ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ - Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ 0-0

26 Απριλίου 2015, 17:00 ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ 0-0

19 Απριλίου 2015, 16:30 ΡΟΔΙΑΝΗΣ
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 1-0

5 Απριλίου 2015, 15:00 ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ 2-2

22 Μαρτίου 2015, 15:00 ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ
Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 1-3

15 Μαρτίου 2015, 15:00 ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ 4-1

28 Φεβρουαρίου 2015, 15:00 ΣΕΡΒΙΩΝ
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 3-0

15 Φεβρουαρίου 2015, 15:00 ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 0-2

11 Φεβρουαρίου 2015, 15:00 ΒΑΤΕΡΟΥ
Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 1-0

8 Φεβρουαρίου 2015, 15:00 ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – ΚΟΖΑΝΗ 2004 2-1

18 Ιανουαρίου 2015, 15:00 ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ 2-1

Α΄ ΓΥΡΟΣ

21 Δεκεμβρίου 2014, 15:00 ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ
Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 2-3

14 Δεκεμβρίου 2014, 15:00 ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ 2-3

7 Δεκεμβρίου 2014, 15:00 ΚΡΟΚΟΥ
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 3-0

30 Νοεμβρίου 2014, 15:00 ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 2-2

23 Νοεμβρίου 2014, 15:00 ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2-2

16 Νοεμβρίου 2014, 15:00 ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 1-2

9 Νοεμβρίου 2014, 15:00 ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ 2 – 1

1 Νοεμβρίου 2014, 15:00 ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 5 – 1

26 Οκτωβρίου 2014, 15:00 ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 1-1

19 Οκτωβρίου 2014, 16:00 ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ 0-0

12 Οκτωβρίου 2014, 12:00 ΝΕΑΣ ΝΙΚΟΠΟΛΗΣ
ΚΟΖΑΝΗ 2004 – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 2-2

28 Σεπτεμβρίου 2014, 16:30 ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ 2-2

21 Σεπτεμβρίου 2014, 16:30 ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 0-0

 

ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ/A΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 2013-2014

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2013-2014 Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

Vathmologia Akatepkk13-14

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Β΄ ΓΥΡΟΣ

30η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/26.4.2014

ΑΚΡΙΝΗ - ΕΛΑΤΗ 2-0

29η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/12.4.2014

ΕΛΑΤΗ - ΑΡΔΑΣΣΑ 1-5

28η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/5.5.2014

ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΕΛΑΤΗ 5-0

27η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/30.3.2014

ΕΛΑΤΗ - ΠΕΡΔΙΚΚΑΣ 0-1

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/23.3.2014

ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ - ΕΛΑΤΗ 6-1

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/16.3.2014

ΕΛΑΤΗ - ΕΡΑΤΥΡΑ 3-4

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/8.3.2014

ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ - ΕΛΑΤΗ 0-1

23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/23.2.2014

ΕΛΑΤΗ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ 0-1

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/15.2.2014

ΑΕ ΕΛΙΜΕΙΑΣ - ΕΛΑΤΗ 5-1 

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/8.2.2014

ΕΛΑΤΗ - ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ 0-1

20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/1.2.2014

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΕΛΑΤΗ 3-0

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/26.1.2014

ΕΛΑΤΗ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΒΟΪΟΥ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 3-4  

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/18.1.2014

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ - ΕΛΑΤΗ 3-0 

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/12.1.2014

ΕΛΑΤΗ - ΜΑΥΡΟΠΗΓΗ 1-2

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/4.1.2014

ΒΕΛΒΕΝΤΟΣ - ΕΛΑΤΗ 3-0

Α΄ ΓΥΡΟΣ
15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΛΑΤΗ - ΑΚΡΙΝΗ 2-1

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΡΔΑΣΣΑ - ΕΛΑΤΗ 3-0

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΛΑΤΗ - ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 2-5

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/30.11.2013

ΠΕΡΔΙΚΚΑΣ - ΕΛΑΤΗ 2-2

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/24.11.2013

ΕΛΑΤΗ - ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 0-2

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/16.11.2013

ΕΡΑΤΥΡΑ - ΕΛΑΤΗ 2-2

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/10.11.2013

ΕΛΑΤΗ - ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 1-2

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/2.11.2013

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ - ΕΛΑΤΗ 2-0

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/27.10.2013

ΕΛΑΤΗ - ΑΕ ΕΛΙΜΕΙΑΣ 2-1

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/20.10.2013

ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ - ΕΛΑΤΗ 3-1

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/13.10.2013

ΕΛΑΤΗ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 0-3

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/5.10.2013

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΒΟΪΟΥ ΝΕΑΠΟΛΗΣ - ΕΛΑΤΗ  0-0

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/29.9.2013

ΕΛΑΤΗ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 0-2

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/21.9.2013

ΜΑΥΡΟΠΗΓΗ - ΕΛΑΤΗ 1-1

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/15.9.2013

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ/1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2012-2013

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 1ου ΟΜΙΛΟΥ/Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΠΣΚ

vathmoltelbeps13

Ανέρχονται στην Α΄Κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης, οι δυο πρώτες ομάδες του βαθμολογικού πίνακα (Ακαδημία Βοΐου Νεάπολης και Ελάτη)

Υποβιβάζεται στη Γ΄κατηγορία η τελευταία ομάδα του βαθμολογικού πίνακα (Μεταξάς), ενώ η προτελευταία (Μεσιανή) θα διεκδικήσει την παραμονή της σε αγώνα μπαράζ με την προτελευταία του 2ου Ομίλου

H ομάδα της Ελάτης μετά από μια ονειρεμένη ποδοσφαιρική χρονιά, κατάφερε να πάρει πανάξια το εισιτήριο για την Α΄κατηγορία της ΕΠΣ Κοζάνης, για πρώτη φορά στην ιστορία της. Και το γιόρτασαν έξαλλα στον αποχαιρετιστήριο αγώνα της περιόδου με την ομάδα του Μεταξά, το Σάββατο 20 Απριλίου 2013.

fiestaelati20.4.13_1fiestaelati20.4.13_2fiestaelati20.4.13_3

fiestaelati20.4.13_4fiestaelati20.4.13_5_1fiestaelati20.4.13_6

Συγχαρητήρια σε όλους! Παίκτες, παράγοντες, φιλάθλους...

Β' ΓΥΡΟΣ

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/20.4.2013

ΕΛΑΤΗ - ΜΕΤΑΞΑΣ  5-4

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/14.4.2013

ΡΟΔΙΑΝΗ - ΕΛΑΤΗ  3-4

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/7.4.2013

ΕΛΑΤΗ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ  2-0

23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/31.3.2013

ΕΛΑΤΗ - ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟ 2-0

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/23.3.2013

ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ - ΕΛΑΤΗ 4-0

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/10.3.2013

ΕΛΑΤΗ - ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟ 0-1

20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/3.3.2013

ΑΥΛΕΣ - ΕΛΑΤΗ 1-2

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/24.2.2013

ΕΛΑΤΗ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 2-1

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/17.2.2013

ΜΕΣΙΑΝΗ - ΕΛΑΤΗ 1-3

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/10.2.2013 (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

ΕΛΑΤΗ - ΛΙΒΑΔΕΡΟ 0-2

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/3.2.2013

ΠΛΑΤΑΝΟΡΕΜΑ - ΕΛΑΤΗ 0-4

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/20.1.2013

ΚΡΑΝΙΔΙΑ - ΕΛΑΤΗ 1-2

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/13.1.2013

ΕΛΑΤΗ - ΓΑΛΑΤΙΝΗ 1-0

Α' ΓΥΡΟΣ

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/6.1.2013

ΜΕΤΑΞΑΣ - ΕΛΑΤΗ 0-4

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/9.12.2012

ΕΛΑΤΗ - ΡΟΔΙΑΝΗ 3-1

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/2.12.2012

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ - ΕΛΑΤΗ 2-4

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/24.11.2012

ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟ - ΕΛΑΤΗ 1-3

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/18.11.2012

ΕΛΑΤΗ - ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ 1-0

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/11.11.2012

ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟ - ΕΛΑΤΗ 0-3

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/4.11.2012

ΕΛΑΤΗ - ΑΥΛΕΣ 2-0

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/27.10.2012

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΝΕΑΠΟΛΗΣ - ΕΛΑΤΗ 4-1

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/21.10.2012

ΕΛΑΤΗ - ΜΕΣΙΑΝΗ 3-1

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/14.10.2012

ΕΛΑΤΗ - ΠΛΑΤΑΝΟΡΕΜΑ 3-0

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/7.10.2012

ΛΙΒΑΔΕΡΟ - ΕΛΑΤΗ 0-0

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/30.9.2012

ΕΛΑΤΗ - ΚΡΑΝΙΔΙΑ 4-0

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/23.9.2012
ΓΑΛΑΤΙΝΗ - ΕΛΑΤΗ 2-2

Δείτε παρακάτω όλα τα αποτελέσματα των περιόδων 2009-10, 2010-11, 2011-12

Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του "ΕΛΑΤΟΥ" Ελάτης 2012

Μετά τα αποτελέσματα των εκλογών της 30ης Σεπτεμβρίου 2012, συγκροτήθηκε στις 14 Οκτωβρίου 2012 το νέο Δ.Σ. του Αθλητικού-Μορφωτικού συλλόγου Ελάτης "ΕΛΑΤΟΣ" ως εξής:

Γκούμας Νίκος - Πρόεδρος

Μπέσας Σωτήρης - Αντιπρόεδρος

Σφαλύρας Βασίλης - Γενικός Γραμματέας

Ντίνας Λάζαρος - Ταμίας

Πολίτης Γεώργιος - Ειδικός Γραμματέας

Μπέσας Ιωάννης-Ραφαήλ - Έφορος Ποδοσφαιρικού Τμήματος

Ντίνα-Μπέσα Παναγιώτα - Έφορος Δημ. Σχέσεων & Πολιτιστικών Εκδηλώσεων

Τσιτσόπουλος Χρήστος - Μέλος

Παλπάνης ΙωάννηςΜέλος

Η θητεία του ως άνω Διοικητικού Συμβουλίου είναι διετής.


ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ "ΕΛΑΤΟΣ" ΕΛΑΤΗΣ

ΕΤΟΣ ΙΔΡΥΣΗΣ 1979

Δραστηριότητες του Αθλητικού τμήματος

- Την περίοδο 2012-2013 αγωνίζεται στον 1ο Όμιλο της Β' Κατηγορίας της ΕΠΣ Κοζάνης

- Την περίοδο 2011-2012 αγωνίζονταν στον 1ο Όμιλο της Β' Κατηγορίας της ΕΠΣ Κοζάνης [Όλα τα αποτελέσματα παρακάτω]

- Την περίοδο 2010-2011 αγωνιζόταν στο τοπικό ερασιτεχνικό ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα (Β' Κατηγορία/1ος Όμιλος της Ε.Π.Σ. Κοζάνης), καταλαμβάνοντας την 11η θέση με 31 βαθμούς. [Όλα τα αποτελέσματα παρακάτω].

- Την περόδο 2009-2010 αγωνιζόταν στο 2ο Όμιλο της Β' Κατηγορίας της ΕΠΣ Κοζάνης, συγκέντρωσε 24 βαθμούς και κατετάγη στην 7η θέση της τελικής βαθμολογίας [Όλα τα αποτελέσματα παρακάτω].

- Την περίοδο 2008-2009 αγωνιζόταν στο 2ο όμιλο της Β' κατηγορίας, συγκέντρωσε 23 βαθμούς και κατετάγη τελικά στη 10η θέση.

Δραστηριότητες του Μορφωτικού τμήματος

Αντάμωμα Ελατιωτών, Ρουγκατζιάρια, διατήρηση Αίθουσας Λαογραφικής Συλλογής, διατήρηση χορευτικού τμήματος, διοργάνωση συναυλιών-εκδρομών-θεατρικών παραστάσεων, κοινές εκδηλώσεις σε συνεργασία με άλλους συλλόγους κλπ.[ΚΛΙΚ για περισσότερα


Το νέο Δ.Σ. του "ΕΛΑΤΟΥ" Ελάτης.2010

Μετά τα αποτελέσματα των εκλογών της 12ης Δεκεμβρίου 2010, συγκροτήθηκε στις 26 Δεκεμβρίου 2010 το νέο Δ.Σ. του Αθλητικού-Μορφωτικού συλλόγου Ελάτης "ΕΛΑΤΟΣ" ως εξής:

Γκούμας Νίκος - Πρόεδρος

Αντωνόπουλος Βασίλης - Αντιπρόεδρος

Σφαλύρας Βασίλης - Γενικός Γραμματέας

Μπαζιώτα Μαρία - Ταμίας

Πολίτης Ευθύμιος - Ειδικός Γραμματέας

Μπέσας Σωτήρης - Έφορος Ποδοσφαιρικού Τμήματος

Πολίτης Γιώργος - Έφορος Δημ. Σχέσεων & Πολιτιστικών Εκδηλώσεων

Ντίνας Λάζαρος - Μέλος

Σφαλύρας Αλέξανδρος - Μέλος


ΤΟ Δ.Σ. ΤΟΥ "ΕΛΑΤΟΥ" 2008

Μετά τα αποτελέσματα των εκλογών (ΟΚΤ. 2008), συγκροτήθηκε το νέο Δ.Σ. του Αθλητικού - Μορφωτικού συλλόγου Ελάτης "ΕΛΑΤΟΣ" ως εξής:

Σφαλύρας ΝίκοςΠρόεδρος

Γκούμας Νίκος Αντιπρόεδρος

Σφαλύρας Βασίλης Γενικός Γραμματέας

Μπουζιώτα Μαρία Ταμίας

Σφαλύρας Αλέκος Ειδικός Γραμματέας

Λιόλιος Αθανάσιος Έφορος Ποδοσφαιρικού Τμήματος

Πολίτη Τασούλα Έφορος Δημ. Σχέσεων & Πολιτιστικών Εκδηλώσεων

Ντίνας Λάζαρος Μέλος

Μπούντας Αχιλλέας Μέλος


ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ


Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ/1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2011-2012

Η Τελική Βαθμολογία Περιόδου 2011-2012

Θέση Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Ν Ι Η Γκολ Άμυνα
1 Φ.Σ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Εράτυρας 63  26  20  91:31  60 
2 Α.Σ. ΑΛΙΑΚΜΩΝ Αιανής 54  26  17  64:35  29 
3 Α.Μ.Σ. ΔΟΞΑ Ροδιανής 54  26  17  62:33  29 
4 Α.Ε. Κρανιδίων 52  26  15  47:29  18 
5 Α.Μ.Σ. ΕΛΑΤΟΣ Ελάτης 37  26  10  42:40 
6 Α.Σ. ΕΡΜΗΣ Πλατανορέματος 33  26  11  50:44 
7 ΔΟΞΑ Μικροκάστρου 32  26  12  47:57  -10 
8 Α.Σ. Ανθότοπος 30  26  14  40:52  -12 
9 Ε.Μ.Α.Σ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Λιβαδερού 29  26  15  45:62  -17 
10 Α.Σ. ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. Κοζάνης 27  26  13  39:62  -23 
11 Α.Ο. Τρανοβάλτου 27  26  13  29:58  -29 
12 Ε.Μ.Α.Σ. ΠΡΟΟΔΟΣ Μεταξά 26  26  14  44:57  -13 
13 ΔΡΑΣΗ Τσοτυλίου 22  26  14  37:51  -14 
14 ΑΙΑΣ Μικροβάλτου 18  26  14  26:52  -26 
ΑΝΟΔΟΣ Α ΤΟΠΙΚΟ  ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗ   ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟ Γ ΤΟΠΙΚΟ 

 

 

Β' ΓΥΡΟΣ

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/20.5.2012

ΜΕΤΑΞΑΣ - ΕΛΑΤΗ 3-5

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/13.5.2012

ΕΛΑΤΗ - ΡΟΔΙΑΝΗ 1-2

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/9.5.2012

ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟ - ΕΛΑΤΗ 1-4

23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/5.5.2012

ΕΛΑΤΗ - ΛΙΒΑΔΕΡΟ 4-2

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/28.4.2012

ΕΛΑΤΗ - ΑΙΑΝΗ 2-1

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/22.4.2012

ΚΡΑΝΙΔΙΑ - ΕΛΑΤΗ 1-4

20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/18.4.2012
ΕΛΑΤΗ - ΕΡΑΤΥΡΑ 1-3
19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/8.4.2012

ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ - ΕΛΑΤΗ 2-1

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/1.4.2012

ΕΛΑΤΗ - ΠΛΑΤΑΝΟΡΕΜΑ 2-0

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/24.3.2012

ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟ - ΕΛΑΤΗ 0-2

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/17.3.2012

ΕΛΑΤΗ - ΤΣΟΤΥΛΙ 6-1

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/11.3.2012

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΕΛΑΤΗ 2-2

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/4.3.2012

ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟ - ΕΛΑΤΗ 0-1

Α' ΓΥΡΟΣ

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/3.12.2011

ΕΛΑΤΗ - ΜΕΤΑΞΑΣ 0-0

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/3.12.2011

ΡΟΔΙΑΝΗ - ΕΛΑΤΗ 2-0

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/27.11.2011

ΕΛΑΤΗ - ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟ 0-0

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/20.11.2011

ΛΙΒΑΔΕΡΟ - ΕΛΑΤΗ 2-1

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/13.11.2011

ΑΙΑΝΗ - ΕΛΑΤΗ 6-0

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/5.11.2011

ΕΛΑΤΗ - ΚΡΑΝΙΔΙΑ 2-2

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/30.10.2011

ΕΡΑΤΥΡΑ - ΕΛΑΤΗ 7-0

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/23.10.2011

ΕΛΑΤΗ - ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ 1-1

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/16.10.2011

ΠΛΑΤΑΝΟΡΕΜΑ - ΕΛΑΤΗ 1-1

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/9.10.2011

ΕΛΑΤΗ - ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟ 0-0

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/1.10.2011

ΤΣΟΤΥΛΙ - ΕΛΑΤΗ 1-0

 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/24.9.2011

 ΕΛΑΤΗ - ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 3-0

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ/17.9.2011
ΕΛΑΤΗ - ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟ 0-0

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ⁄1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2010-2011


Τελική Βαθμολογία Περιόδου 2010-2011

Θέση   Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Ν Ι Η Γκολ Άμυνα
1 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 64 26 21 1 4 80:27 53
2     Α.Μ.Σ. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ 55 26 17 4 5 60:33 27
3     Φ.Σ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 46 26 15 1 10 54:43 11
4     Α.Μ.Σ. ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ 40 26 12 4 10 53:42 11
5     Ε.Μ.Α.Σ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ 38 26 11 5 10 50:48 2
6     Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΟΥ 37 26 11 4 11 47:42 5
7     Α.Σ. ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 36 26 12 0 14 50:44 6
8     Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ 34 26 10 4 12 33:43 -10
9     Α.Σ. ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ 33 26 9 6 11 46:57 -11
10     ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 31 26 9 4 13 47:57 -10
11     Α.Μ.Σ. ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 31 26 9 4 13 39:50 -11
12     Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΕΜΑΤΟΣ 31 26 8 7 11 38:49 -11
13     Φ.Σ. ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ 27 26 7 6 13 34:53 -19
14 ΔΟΞΑ ΜΕΣΙΑΝΗΣ 17 26 5 2 19 31:74 -43
ΑΝΟΔΟΣ Α ΤΟΠΙΚΟ ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗ

ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟ Γ ΤΟΠΙΚΟ

.

Β' ΓΥΡΟΣ
.
26η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.16.4.2011
ΕΛΑΤΗ - ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ   3-1
.
25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.9.4.2011
ΡΟΔΙΑΝΗ - ΕΛΑΤΗ 1-1
.
24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.2.4.2011
ΕΛΑΤΗ - ΕΡΑΤΥΡΑ   2-4
.
23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.26.3.2011
ΚΡΑΝΙΔΙΑ - ΕΛΑΤΗ 2-3
.
22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.19.3.2011
ΕΛΑΤΗ - ΜΕΣΙΑΝΗ   1-1
.
21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.12.3.2011
ΠΛΑΤΑΝΟΡΕΜΑ - ΕΛΑΤΗ 1-0
.
20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.26.2.2011
ΚΛΕΙΤΟΣ - ΕΛΑΤΗ 0-1
.
19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ. 19.2.2011
ΕΛΑΤΗ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ   0-3
.
18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.13.2.2011
ΒΑΘΥΛΑΚΟΣ - ΕΛΑΤΗ 0-3
.
17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6.2.2011
ΕΛΑΤΗ - ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟ   1-2
.
16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 30.1.2011
ΠΡΩΤΟΧΩΡΙ - ΕΛΑΤΗ Αναβλήθηκε
.
15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 23.1.2011
ΕΛΑΤΗ - ΑΙΑΝΗ   2-1
.
14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15.1.2011

ΕΛΑΤΗ - ΛΙΒΑΔΕΡΟ   2-0

Α' ΓΥΡΟΣ
 
13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 8.1.2011
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΕΛΑΤΗ 3-1
.
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12.12.2010
ΕΛΑΤΗ - ΡΟΔΙΑΝΗ   3-1
.
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 5.12.2010
ΕΡΑΤΥΡΑ - ΕΛΑΤΗ 3-1
 
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 28.11.2010
ΕΛΑΤΗ - ΚΡΑΝΙΔΙΑ   3-1
 
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21.11.2010
ΜΕΣΙΑΝΗ - ΕΛΑΤΗ 2-1
 
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13.11.2010
ΕΛΑΤΗ - ΠΛΑΤΑΝΟΡΕΜΑ 3-3

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 30.10.2010 16:00
ΕΛΑΤΗ - ΚΛΕΙΤΟΣ   2-2

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 23.10.1010 16:00
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ - ΕΛΑΤΗ 6-1

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16.10.2010 16:00
ΕΛΑΤΗ - ΒΑΘΥΛΑΚΟΣ   1-4

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9.10.2010 16:30
ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟ - ΕΛΑΤΗ 3-1

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 3.10.2010
ΕΛΑΤΗ - ΠΡΩΤΟΧΩΡΙ   0-1

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 26.9.2010
ΑΙΑΝΗ - ΕΛΑΤΗ 0-1

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18.9.2010

ΛΙΒΑΔΕΡΟ - ΕΛΑΤΗ 3-1


Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ/2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2009-2010

Α' ΓΥΡΟΣ

.

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τιτάν Σερβίων - Έλατος Ελάτης   7-0

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αναγ. Λιβαδερού - Έλατος Ελάτης   6-0

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Έλατος Ελάτης - Ερμής Πλατανορέματος   0-3

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Ροδιανής - Έλατος Ελάτης   4-1

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Έλατος Ελάτης - Ερμής Βαθυλάκκου   0-2

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η [1.11.2009]

Α. Ε. Κρανιδίων - Έλατος Ελάτης   1-2

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η [7.11.2009]

Έλατος Ελάτης - Αλιάκμων Αιανής   2-3

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 19η [15.11.2009]

Έλατος Ελάτης - Κένταυρος Πρωτοχωρίου 0-3

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ [22.11.2009]

Απόλλων Αυλών - Έλατος Ελάτης   1-1

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ [29.11.2009]

Έλατος Ελάτης - Νέος Άρης Αργίλου   0-3

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ [6.12.2009]
Πρόοδος Μεταξά - Έλατος Ελάτης   0-1
Β' ΓΥΡΟΣ
12η Αγωνιστική [23.1.2010]

Ελάτη-Τιτάν Σερβίων 0-3

13η Αγωνιστική [31.1.2010]

Ελάτη-Λιβαδερό 2-1

14η Αγωνιστική [7.2.2010]

Πλατανόρεμα-Ελάτη   3-0

15η Αγωνιστική [28.2.2010]

Ελάτη-Ροδιανή 0-1

16η Αγωνιστική [7.3.2010]

Βαθύλακος - Ελάτη 0-2

17η Αγωνιστική [21.3.2010]

Ελάτη - Κρανίδια 2-1

18η Αγωνιστική [28.3.2010]
Αιανή-Ελάτη 3-2
19η Αγωνιστική [11.4.2010]

Πρωτοχώρι-Ελάτη 1-1

20η Αγωνιστική [18.4.2010]

Ελάτη-Αυλές 0-0

21 Αγωνιστική [26.4.2010]

Άργιλος-Ελάτη 1-3

22η Αγωνιστική -τελευταία- [2.5.2010]

Ελάτη-Μεταξάς 3-0

Στην τελική βαθμολογία του Ομίλου, η ομάδα της Ελάτης κατέλαβε την 7η θέση με 24 βαθμούς. Στην Α΄Κατηγορία ανέβηκε η ομάδα του Αργίλου. Η ομάδα του Τιτάνα Σερβίων θα διεκδικήσει την άνοδό της σε αγώνες μπαράζ, ενώ υποβιβάστηκαν στη Γ΄Κατηγορία οι ομάδες των Αυλών και του Μεταξά.

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack